AirPods Pro под 200 евра и други понуди на производи од Apple

аеродроми про

Благодарение на договорот помеѓу Епл и Амазон да ги продаваат своите производи директно преку платформата за е-трговија на вториот, купете производи на Apple со интересни попусти Со истата гаранција како и секогаш, тоа е реалност и понекогаш наоѓаме понуди што не можеме да ги пропуштиме.

Секоја недела, од Actualidad iPhone, ќе ви покажеме Најдобрите зделки на Амазон за производите на Епл, па ако барате нов Apple Watch, MacBook, iPhone, некои AirPods или било кој друг производ од компанијата Тим Кук, ве поканувам да го зачувате овој напис како ваш омилен.

Сите понуди што ви ги прикажуваме во оваа статија се достапни во времето на објавување. Најверојатно, како што минуваат деновите, понудите повеќе нема да бидат достапни или ќе се зголемат во цена.

AirPods Pro 190,90 евра

Уште еднаш, и поминаа три недели, го наоѓаме AirPods Pro на Apple за 190 евра, 89 евра поевтино отколку ако го купиме во Apple StoreНа Со оваа фантастична цена, ако барате квалитетни безжични слушалки за поништување на бучава и вашиот буџет не надминува 200 евра, ако користите разни производи на Apple, немате причина да не се одлучувате за AirPods Pro додека се по оваа цена.

AirPods Pro вклучуваат систем на активно поништување на бучава плус режим на транспарентност што ни овозможува да слушаме звуци однадвор. Компатибилен е со командата „Hey Siri“, тие имаат опсег до 24 часа (без користење на поништување на бучава), отпорни се на вода, прашина и пот и куќиштето се полни безжично.

Купете AirPods Pro за 190,90 евра

AirPods од 137 евра

Ако сте ги пробале AirPods Pro и не ви се допаѓа да ви се смести во уво, Интересна опција што ни ја нуди Apple се AirPods, AirPods кои се достапни во две верзии: со футрола за безжично полнење и без футрола за безжично полнење.

Цената на Втората генерација AirPods со кутија за безжично полнење е 2 евра, што е 20% попуст на официјалната цена на овој производ во која било продавница на Apple.

Доколку е способноста за безжично полнење на AirPods преку куќиштето, тоа не е фундаментално, можете да изберете модел со полнење преку кабел за молња чија цена е 137 евра.

AirPods Max од 524 евра

Најкомплетните безжични слушалки на Apple во моментов на пазарот се AirPods Max, слушалки кои Тие се по цена од 629 евра во Apple StoreНа Сепак, во Амазон можеме да најдеме различни понуди во зависност од бојата од 524 евра, што претставува попуст од повеќе од 100 евра.

Apple Watch Series 6 GPS + Cellular за 429 евра

Во Амазон можеме да го најдеме Apple Watch Series 6 GPS + Cellular за само 429 евра, во верзија од 40 мм, што значи попуст од 100 евра на вообичаената цена, што е 529 евра.

Ако моделот од 40 мм е премногу мал за вас, можете да се одлучите за Модел од 44 мм, чија цена се искачува до 499 евра, да се биде неговата вообичаена цена во Apple Store од 559 евра.

Apple Watch Series 6 вклучува а крвен кислород метар и ЕКГ функција што ни овозможува да го провериме пулсот. Екранот на мрежницата е посјаен од претходните генерации и тие се секогаш вклучени (иако може да се исклучи преку опциите за поставки).

Apple Watch Series 6 GPS за 379 евра

Ако верзијата со мобилни податоци не е опцијата што ја барате, исто така имате на располагање модел со GPS од 379 евра во својата верзија од 40 мм. На Моделот од 44 мм оди до 409 евра.

iPhone 12 mini за 699 ​​евра

IPhone 12 mini во било која боја, со 64 GB простор На располагање е на Амазон за 699 евра, што претставува 14% попуст на неговата официјална цена.

Купете iPhone 12 mini за 699 ​​евра.

iPhone 12 за 799 евра

Ако моделот од 5,4 инчи е премногу мал за вас, следната опција е iPhone 12 64GB, модел со 6,1-инчен екран со цена од 799 евра во сите бои во кои е достапен овој терминал: сина, бела, виолетова, црна, црвена и зелена.

Купете iPhone 12 за 799 евра.

Прва генерација Apple Pencil за 1 евра

Првата генерација Apple Pencil компатибилен со 12,9-инчен iPad Pro (1-ви и 2-ри генерација), 10,5-инчен iPad Pro, 9,7-инчен iPad Pro, iPad (6-та и 7-ма генерација), iPad Air (3-та генерација), iPad mini (5-та генерација), iPad Air (3-ти) генерација) На располагање е на Амазон за 89 евра, 10 евра поевтино отколку во Apple Store.

Купете 1 -ви генерација Apple Pencil за 89 евра.

Паметна тастатура Folio за 173 евра

Официјалната тастатура на Apple за 12,9-та генерација 4-инчен iPad Pro, Smart Keyboard Folio, има цена во Apple Store од 219 евраНа Сепак, на Амазон можеме да го најдеме со 21% попуст, што претставува заштеда од 45 евра и конечна цена од 173 евра.

Купете паметна тастатура Folio за 173 евра.

MacBook Air со М1 процесор за 979 евра

Еден од најдобрите лаптопи моментално достапни на пазарот, ако барате моќ и автономија, го наоѓаме во MacBook Air со процесорот М1, компјутер кој има вообичаена цена во продавницата за апликации Mac од 1.129 евра, но тоа во Амазон е само за 979 евра.

Овој модел, со 13-инчен екран, вклучува 8 GB RAM и 256 GB SSD меморија, QWERTY тастатура на шпански и е достапен во златна боја. Ако не ви се допаѓа оваа боја (со капак проблемот е решен), достапна е и во боја празно сиво за 1.023 евра и сребрена боја за 1.049 евра со иста конфигурација.

MacBook Pro со М1 процесор за 1.175 евра

Ако MacBook Air со М1 процесор малку сте кратки во однос на пристаништата, за малку повеќе го имате MacBook Pro со ист процесор, RAM меморија и количина на простор. Вообичаената цена на овој модел е 1.449 евра, меѓутоа, во Амазон можеме да го добиеме за само 1.175 евра во сиво просторНа Верзијата во сребрената боја оди до 1.217 евра.

Вселенски сив магичен глушец

Пред неколку месеци Apple ги отстрани вселенската сива тастатура, глушец и тастатура од Apple Store, па преку Apple е невозможно да се добие еден од овие модели. Наједноставно решение е да го посетите eBay и да платите прекумерна цена за еден од овие производи во оваа боја со која iMac Pro пристигна на пазарот.

Сепак, најдоброто решение денес е да поминете низ Амазон и да го искористите тоа уште има на залиха el Магичен глушец во празно сиво за 99,29 евраНа Ако преферирате Магичен глушец во традиционална бела боја, и овој е достапен за 75 евра, 10 евра поевтино отколку во продавницата на Apple.

Купете Magic Mouse во вселенско сива боја

Имајте на ум: цените може да се променат во секое време доколку понудата повеќе не е достапна


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.