Под кои услови AirPods Pro се отпорни на вода?

Може да се фатиме за новите AirPods Pro, новите безжични слушалки од Cupertino chic @ s. Слушалки со презиме „Про“ кои ни носат многу нови карактеристики, меѓу кои се истакнува активното откажување на бучавата. Но, не само тоа, и за прв пат ќе имаме и неколку AirPods со отпорност на вода и влага. До каде оди овој нов отпор? по скокот ви ги даваме сите детали ...

Имајте на ум дека ова е нешто ново, втората генерација на AirPods немаше никаква заштита од вода. Затоа Apple ќе ја подобри водоотпорноста на овие нови AirPods со тоа што ќе ги направи уште поотпорни. Сепак, веќе знаете дека Apple не покрива никаков дефект како резултат на вода, односно ако имате незгода со вода или влажност, и кој било од вашите AirPods престане да работи, вие сте без нив ... И да, овие нови AirPods имаат отпорност на вода IPX4 но гаранцијата не ги опфаќа штетите предизвикани од вода или влага. Што подразбира рејтингот на отпор IPX4?

  • X заштита од честички како што се прашина или кој било „организам“ на нашите уши, што е да се каже, типичниот церумен на нашите уши нема да влезе во слушалката.
  • 4 отпорност на прскање 10 минути, односно заштита од пот или дожд кога ги користиме.

Можеме ли да пливаме со новиот AirPods Pro? одговорот е јасен: НЕ. Добро за Apple што ги направи поотпорни, но мора да имаме предвид дека не се потопни, отпорни се, можеме дури и да ги исчистиме со малку влага, но да бидеме внимателни и ризикувајќи да бидат оштетени и ќе останеме без гаранција од Apple. Се разбира, добро за момците од Купертино што презедоа иницијатива да ги создадат овие отпорни AirPods, сигурно ќе завршиме со AirPods со кои можеме да пливаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.