AirPods Pro ја подобрува латентноста во однос на претходниот модел

аеродроми про

Промената во дизајнот, промената во начинот на рачна интеракција со AirPods Pro, подобриот квалитет на звукот, режимот на поништување на бучавата и транспарентноста, силиконските влошки и многу други новини во новиот AirPods Pro го прават овој производ навистина поразличен од претходниот модел . Исто така сега според музичарот и развивач на софтвер Степеен Којл, AirPods Pro имаат подобра латентност од претходните AirPods.

AirPods Латентност

Студијата спроведена од Којл покажува дека новите AirPods Pro имаат помало задоцнување кога станува збор за пуштање музика или звуци и ова е многу добро за корисниците бидејќи тие прават сè да биде пореално. Тоа е како да го допираме екранот на iPad, iPhone или дури и кога играме со нашата омилена конзола и гледаме дека со притискање можеме одложувајте милисекунди во извршувањето на дејството. Намалувањето на латентноста е секогаш добро и овие AirPods Pro го прават тоа како што е прикажано од студијата на овој развивач.

Првата генерација на AirPods имаше латентност, покрај уште 274 според нивната студија, задржете ја оваа бројка затоа што се намалува бидејќи имаме нови модели и втората генерација на AirPods успеа да погоди 178 ms. Откако ќе се тестира AirPods Pro, резултатот е нешто подобар намалување на овој број на 144 ms, интересна бројка и навистина ниска кога ќе ја споредиме со лентата на Beats Studio 3 или Sony WH-CH700N.

Логично, звучникот на iPhone е оној што ја означува жолтата линија и оваа бројка е невозможно да се совпадне но секогаш можете да ги подобрите овие податоци за слушалките во однос на латентноста, така што секогаш се добри за корисникот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.