Најдобрите трикови за AirPods Pro 2

Избравме најдобрите трикови за да го извлечете максимумот од вашиот нов AirPods Pro 2, од скриени поставки до функции за кои никогаш не сте знаеле дека постојат.

AirPods Pro 2 се фантастични слушалки со автоматско поставување што едвај бара ваш внес. Но, тие нудат многу повеќе отколку што можете да замислите благодарение на некои скриени конфигурации и малку познати функционалности кои ги одведуваат многу подалеку од она што се едноставни слушалки за слушање музика.

AirPods Pro 2 и iPhone

Затоа ги избравме најдобрите трикови за конфигурација и најдобрите „скриени“ функции за да можете да ги користите оние што најмногу ви се допаѓаат и да го искористите огромниот потенцијал на овие слушалки. Многу од овие функции се вообичаени и за другите модели на AirPods., па ако го немате новиот AirPods Pro 2, сепак можете да искористите некои од нив.

 • Приспособете го звукот на AirPods: Можете да го измените нивното изедначување за да го испуштаат најдобриот звук што вашите уши можат да го слушнат.
 • Преименувајте ги AirPods за да можете лесно да ги идентификувате.
 • Тест рампа одговара за да бидете сигурни дека запечатувањето е точно и дека можете да го слушнете звукот и да ја изолирате бучавата што е можно повеќе.
 • Контрола на јачината на звукот, ексклузивна карактеристика на овие нови AirPods Pro 2.
 • Прилагодете ги контролите да се префрлате помеѓу различни режими на звук или да повикате Siri.
 • Поништување на шум со само една слушалка
 • Контролирајте го просторниот звук, конфигурирајќи го според вашата анатомија и знаејќи како да ги контролирате различните опции што ви ги нуди.
 • Знајте ја преостанатата батерија без да мора да го отворите капакот или да го имате iPhone во близина.
 • Пронајдете ги моите AirPods во Мапи, емитувајќи звуци и со системот за прецизна локација.
 • Објавувајте известувања и повици за да дознаете што пишува пораката на WhatsApp што пристигна или кој ви се јавува без да гледа во вашиот мобилен телефон.
 • Слушајте звуци во позадина без потреба од апликации од трети страни, за да се концентрирате или да се опуштите.
 • слушај во живо, користејќи го вашиот iPhone како микрофон и AirPods како слушалки.
 • Споделете аудио со други AirPods, да слушаш нешто со друго лице секој со своите слушалки.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.