AirPods Pro Lite може да се појави на пазарот во средината на годината

аеродроми про

Се враќаме на товарот со гласините што ги објавивме пред неколку дена поврзани со AirPods Pro Lite. Во моментов, Apple ни нуди во опсегот на безжични слушалки AirPods и AirPods Pro на кои би им се додал AirPods Pro Lite, што тие би биле на половина пат меѓу двата модели.

Според медиумите Digitimes, AirPods Pro Lite би бил сличен на AirPods Pro, но со помалку карактеристики. Овој медиум е единствениот медиум кој зборува за овој нов опсег, сепак Минг-Чи Куо го изјави тоа пред неколку дена Apple планира да лансира нова палета на слушалки до средината на 2020 година, па веројатно ќе зборуваат за истата работа.

Проблемот го наоѓаме во тоа што секој медиум ја опишува оваа нова генерација на поинаков начин. Додека Digitimes наведува дека AirPods Pro Lite (ова нема да биде името со 100% веројатност) ќе биде основен во однос на функциите, Ming-Chi Kuo наведува дека тоа ќе бидат слушалки од висока класа, што значи дека станува збор за нова верзија на Beats Solo Pro.

исто така, Digitimes може да се однесуваат на Powerbeats 4, слушалки за кои веќе видовме како се повикуваат во кодот на iOS. Сосема мистерија. Ако ги земеме информациите од DigitTimes по номинална вредност, новите слушалки Тие би паднале помеѓу AirdPos со безжично полнење и AirPods Pro.

Претпоставки

Apple продолжува да продава AirPods без кутија за безжично полнење, што е најевтиниот модел. Доколку се потврди дека Apple го лансира AirPods Pro Lite или како се нарекуваат конечно, веројатно моделот со полнење преку кабел ќе исчезне, а цената на моделот со безжична кутија ќе ја намали неговата цена, до ставете ја оваа нова гама по иста цена како и овој модел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.