AirSnap е новата кожна футрола со која Twelve South ги облекува вашите AirPods

Ако имате AirPods и ги користите секојдневно, како сервер, можеби сте забележале дека нивната кутија за полнење не е баш најтрајниот материјал на пазарот. Сепак, не чини дека секој вид на футрола е од голема корист, бидејќи едноставната силиконска футрола може да предизвика вистинска штета во форма на абење речиси без да ви падне на ум. Затоа, за да заштитите уред подеднакво осетлив како AirPods или iPhone, подобро е да се обложувате на признати брендови како што се Twelve South. Денес ви го прикажавме AirSnap, новата кожна футрола што безбедно ќе ги облече вашите AirPods за да можете да ги транспортирате.

Во овој момент, мислам дека не треба да ја претставиме Twelve South, фирма која обично користи кожа со вистински квалитет, со прецизно ткаени завршетоци. Да навистина, фирмата има тенденција да се обложува на трезвен, но корисен дизајн, Ова е јасен пример што можеме да го видиме во AirSnap, овој кожен футрол кој има оддел за отворање на горниот дел каде што можеме да ги вметнеме AirPods и работи со метален затворач, вообичаен вообичаен за џебовите и јакните. Од своја страна, над него има метална полумесечина завршена во јадица што ќе ни овозможи да ги закотвиме нашите AirPods на многу места.

Оваа кука е супер корисна за да не се изгубите во вителот на торби и ранци. Иако можете да го закачите на која било задна рачка како што се на ранци, идеално е да ја искористите секоја внатрешна проекција, така што ќе ги имаме нашите AirPods безбедно од рацете на другите, но нема да ги изгубиме во длабочините на нашите чанти Овој кожен футрол ќе се нуди во три основни бои: црна, коњак кафеава и сина, сите со црна металик завршна обработка. Можете да го набавите од 34,00 € на Амазон ако ја следите оваа врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.