AirSnap Pro, најелегантниот начин да го заштитите вашиот AirPods Pro

Twelve South го ажурираше случајот за новиот Apple AirPods Pro, одржувајќи го карактеристичниот дизајн на неговиот AirSnap, достапен за претходните модели на AirPods, како и квалитетот на материјалите и завршувањето. Новиот AirSnap Pro е совршен додаток за оние кои сакаат заштитете го вашиот AirPods Pro, земете ги без ризик да ги изгубите и исто така можете да продолжите да користите безжично полнење.

После неколку години да бидам корисник на AirPods, дојдов до заклучок дека иако може да биде излишно да се стави покритие на корица, нема друг избор освен да го сторам тоа. Сјајната завршница на случајот AirPods е под влијание со текот на времето, таа е неизбежна, без оглед колку сте претпазливи, и завршува со мали абразии по целата површина што ја расипуваат таа скапоцена завршница. Затоа, бидејќи ќе ги заштитиме, барем ќе го сториме тоа со стил., и тука влегуваат брендови како Twelve South.

Кожа со врвен квалитет и завршница што веќе е многу карактеристична за брендот да се грижи за нашиот AirPods Pro, но секако без да се откаже од која било од неговите функционалности. Таа е идеална обвивка за оние кои не сакаат да ги носат во џеб, и затоа Вклучуваме кука за приврзок за клучеви или за кој било прстен во торбата или ранецот. Или ако сакате, лента за зглоб, како што претпочитате. И двата додатоци се вклучени во кутијата на овој случај AirSnap Pro. Затворањето на металниот приклучок ќе спречи вашите AirPods да испаднат од куќиштето.

И бидејќи ќе прашаме дека е компатибилно со безжично полнење, се разбира. Нема да имате проблем да го наполните вашиот AirPods Pro со која било база компатибилна со Qi стандардот. Нема да мора да ја менувате позицијата или нешто слично, точно како и обично и на вообичаена основа. Ако претпочитате да го користите кабелот Молња, можете да го направите и тоа, се разбира, благодарение на отворот на дното. Ние губиме само една работа: копчето за ресетирање потребно за поврзување на вашите AirPods. Ниту тоа не е голем проблем, бидејќи тоа е нешто што го користите еднаш при поставување на AirPods, и ако треба да го користите во која било друга пригода, отстранувањето на случајот од случајот е прашање на секунда.

Мислење на уредникот

Случајот „Дванаесет јужни AirPods“ веќе е класика меѓу додатоците за слушалки на „Епл“ и штотуку е ажурирана за AirPods Pro. Со допирот што може да го понуди само врвната кожа и со различни куки за да не пропуштите, можете да продолжите да користете жично или безжично полнење, истовремено заштитувајќи го вашиот скапоцен AirPods Pro. Неговата цена е 39,99 УСД на веб-страницата Дванаесет Југ (линк), наскоро на други веб-страници како што е Амазон.

Air Snap Pro
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 39,99
 • 80%

 • Air Snap Pro
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Квалитетна кожа
 • Лента за зглоб и накуцване
 • Компатибилно безжично полнење

Contras

 • Нема копче за пристап до ресетирање

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.