AirTags сега може да се резервираат во Apple, како виолетовиот iPhone 12

Apple веќе ја отвори својата Apple Store на Интернет и отсега можете да направите резервации за новите AirTags, ознаките за локатори и додатоците. Исто така, новата виолетова боја за iPhone 12 и 12 mini.

Apple лансира нова категорија додатоци и тоа го прави со уред кој ветува дека ќе се продава како Ros keels: AirTag. Овој мал диск што комуницира со вашиот iPhone и ви овозможува да ја знаете прецизната локација на објектот на кој го прикачувате (клучеви, ранци, торби, домашни миленици ...) има цена од 35 € ако го купиме лабаво, или € 119119 4 ако го купиме во XNUMX-пакет. Работи со батерија со копче што може да се замени и трае околу една година. Во ова видео објаснуваме сè што треба да знаете за овој нов уред.

Покрај тоа, овие AirTags доаѓаат придружени со добар број додатоци за да можат да ги постават на различни предмети. Apple веќе нуди синџири со клучеви и други ленти, но многу други се појавуваат и во Амазон и во други продавници, дури и јака за вашето куче. Покрај AirTag, веќе можеме да ги купиме iPhone 12 и 12 mini во нова боја, виолетова, која имаше свој момент на истакнување во последниот настан на 20-ти, каде што можевме да ги видиме и новиот iPad Pro и iMac M1. Овие последни производи сè уште не се компатибилни за да ги резервираме, ќе мора да почекаме до 30. Оние кои ги резервираат AirTags и новиот пурпурен iPhone 12 денес ќе ги добијат следниот петок, 30 април, иако датумите на испорака се очекуваат наскоро, постепено издолжи

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.