AluCharge, Xtand Vent и Head Stand, три одлични производи од Just Mobile [ПРЕГЛЕД]

Само мобилна биро

Во други прилики ви донесовме и содржина од Just Mobile, а тоа е дека оваа фирма има производи со огромен квалитет на наши дофат. Божиќниот период се приближува, периодот на консумеризам по природа, и што е подобро од давање содржина за персонализирање на работната површина на lубител на Apple? И ние ви донесовме две додатоци за маса и гаџет кои се убави, но пред сè корисни. Затоа ги анализираме Xtand Vent, HeadStand и AluCharge, три гаџети Just Mobile за кои ќе зборуваме долго. Влезете и не пропуштајте ги нашите заклучоци за овие додатоци од брендот Just Mobile.

 Ние го запираме одолговлекувањето и започнуваме со она што е важно, што е вистинскиот дел од прашањето, ги анализираме споменатите производи.

Наполнете го сето тоа со AluCharge од Just Mobile

Алухард

Со што се соочуваме? Пред конечниот центар за полнење на сите наши уреди. Многумина од нас имаат полначи за часовник, iPad и iPhone покрај ноќните маси. Проблемот останува кога сме во нашиот работен центар или работна маса и мора да ги преместиме сите приклучоци и кабли. Како и да е, постои ефикасен начин, и пред сè убаво да се реши оваа полемика, станува збор за AluCharge од Just Mobile.

Ние сме пред пристаништето на четири USB порти, облечени во алуминиум од класично сечење што можеме да ги најдеме во производите на iMac или MacBook, така што ќе биде навистина луксузно на нашето биро. Само Дебелина 1,8 см y алуминиум со квалитетен допир што секогаш го наоѓаме во кој било производ на Just Mobile.

алушар-3

Плус поентата е дека тој е способен да ги посра сите наши уреди еден приклучок. Изграден со високо квалитетни материјали што нè уверува заштита од кратки кола, вишок температура, напонски бранови и вишок товар. И, тоа е што секогаш ве потсетуваме на важноста од користење квалитетни полначи во нашите уреди за да го одржуваме здравјето на батеријата максимално. Па, сето ова го исполнува AluCharge, придружено со спектакуларен дизајн. Да се ​​фати за него, го имате за околу 59,95 € во продавницата Just Mobile. Технички, имаме 4 USB-порти што емитуваат 2,4А максимум по порта, со тежина само 70 грама.

Ставете ги слушалките на Just Mobile HeadStand Avant

држач-1

Дали користите безжични слушалки? Ние го правиме тоа и се соочуваме со вообичаениот проблем, местото да ги оставиме, бидејќи безжични не мора да ги оставаме секогаш вклучени. Да ги имате на маса предизвикува значителна загуба на простор. Сепак, Just Mobile, во својата ДНК носи максимален израз на корисност и дизајн, и тоа е она што тие го наменија со HeadStand Avant од Just Mobile. Приклучок за безжични слушалки (или со кабел ако сакате), каде што можете да ги оставите слушалките, во еден агол од бирото каде што ќе привлечат внимание, но поради тоа колку добро изгледа.

држач-2

Вграден е во алуминиум, како и повеќето квалитетни производи на фирмата. За максимална цврстина и стабилност, основата е детална со прецизно радијално сечење, што и дава блескав изглед, но и тврд. Мери 25 см од дното кон горниот дел, така што е повеќе од доволно да ги држиме слушалките без проблеми со стабилноста.

hestandstand-3

Заградата ќе се расклопи, во пакет што совршено ги држи компонентите. Да го монтирам нема ни да ни требаат алатки, со dвезден шрафцигер можеме добро да ја поправиме основата, иако не е целосно потребно, а парчињата совршено се вклопуваат со конецот. Откако ќе се состави, штандот изгледа прилично добро дизајниран, воопшто нема да се грижиме за стабилноста. Од друга страна, долниот дел е покриен со силикон со добар квалитет што обезбедува сигурна фиксација на масата. Е биде достапен во две бои, сопствена алуминиумска сребрена боја и сјајна црна верзија. За да се фатите за нив, можете да отидете на веб-страницата Just Mobile и да ги купите за 49,95 €.

Xtand Vent, имајте го вашиот iPhone на повидок во автомобилот

Xtand

Ние сме многу кои бираат користете мобилен уред како GPS и музички плеер во автомобилот, и како би можело да биде поинаку, Just Mobile го има и последователното решение. Станува збор за многу минималистички држач за автомобили, што секако не ги намалува неговите функционалности. Има зглобна рака што ќе му овозможи да се прилагоди на кој било од достапните мобилни модели.

Xtand

Задниот дел е проблем се прилагодува на секаков вид вентилација, така што нема да имаме проблем, без оглед на видот на возилото што го имаме. Исто така, на задната страна има копче за регулирање на позицијата, бидејќи можеме да ја свртиме поддршката целосно и заокружена, на прилагодете го мобилниот по наш вкус (136º од страна, 140º од една на друга страна и 360º од себе). Конечно, има два алуминиумски облоги, белег на компанијата и знак за квалитет. Можете да го набавите на официјалната веб-страница за 29,95 €.

Мислење на уредникот

Овие три додатоци го носат идентитетот на Just Mobile, квалитетна содржина што е целосно во согласност со останатите наши уреди од компанијата Купертино, така што за loversубителите на Apple, тие веќе го осмислија подарокот за овој Божиќ.

AluCharge, HeadStand и Xtand Vent
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
49,90
 • 80%

 • AluCharge, HeadStand и Xtand Vent
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 95%
 • Издржливост
  Уредник: 95%
 • Завршува
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%
 • Разновидност
  Уредник: 85%

Добрите

 • Материјали
 • Дизајн
 • Комуналност

Contras

 • цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Мигел, мило ми е што ставивте „Скапи“ како лоши страни затоа што се ... Во последно време производите, иако се убави, се автомобили ...

  Buen articulo!

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Здраво Раул!

   Треба да бидете искрени за сè, кога нешто е ефтино, тоа е. Кога е скапо, исто така мора да го кажеме, иако во случајот на JustMobile обично е оправдано со квалитетот на производот. =)