Амазон лансира виртуелни копчиња за Dash за своите апликации

Многумина од вас ќе бидат претплатници на премиум Амазон, Амазон кој ги смени правилата на играта за шопинг. Одлична стратегија за цени и можноста наредниот ден да ја имаме нарачката бесплатно во нашата куќа, е она што го прави Амазон да има сè повеќе следбеници.

И токму за овие премиум претплатници, Амазон пред неколку месеци го започна контроверзниот Копчиња за цртичка, некои копчиња со кои се автоматизира купувањето производи што ги користиме во нашиот ден за ден. Па, Амазон се враќа во борбата и ги стартува своите познати копчиња за директно купување, Копчиња за цртичка, виртуелно, нешто што без сомнение можеме многу подобро да го искористиме ...

Се разбира, многу внимателно, и не можеме да престанеме да мислиме дека ова е врвот на потрошувачката, нешто што има многу опасност. Како што веќе знаете, Копчињата цртичка се копчиња што Амазон ги лансираше за да ги ставиме во близина на нашите апарати, или низ нашата куќа, така што Само со притискање на тоа копче, момците од Амазон се потрудија да ни снабдат со она што го снемавме. (Можете да ја откажете пратката 30 минути). Накратко, немаме кујнска хартија, го притискаме копчето Цртичка на марката од нашата кујнска хартија и го добиваме дома.

Неколку копчиња кои, како што знаете, комуницираа со Амазон преку нашата Wi-Fi мрежа. Новите Виртуелните копчиња за цртичка ќе работат на ист начин но тие ќе нè спасат од потребата да ја исполнуваме нашата куќа со копчиња за потрошувачи. Themе ги имаме на располагање и во апликацијата Амазон за iOS и на веб-страницата на Амазон, откако ќе се најавиме со нашиот профил Amazon Premium. На крајот, тие се кратенки за нашите најчести набавки, и во овој случај го гледам посоодветно. Во моментот Не е во Шпанија, но многу е веројатно дека ќе биде лансиран во следните неколку дена имајќи предвид дека физичките копчиња за Dash се во нашата земја нешто повеќе од еден месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.