Amazon Prime од мај ќе ја покачи цената на годишната такса

Амазон премиер лого

За нас не е изненадување. На крајот на минатата година 2017 година веќе беше откриено дека Амазон има намера да ги зголеми цените на својата услуга Prime -претплата-. И очигледно, Соединетите Држави се далеку од влегувањето во сила на оваа промена.

Вистината е дека Амазон стана интернет гигант. Не само што можете да купите што сакате преку Интернет, туку „Амазон“ додаде различни услуги во последно време и ја одржува цената на својата претплата премија. Сепак, потегот на Амазон беше со години напред. И првото движење излегува наскоро за корисниците на Северна Америка.

Амазон Ајфон

Како што објави Блумберг, следниот 11 мај новите корисници повеќе нема да плаќаат 99 УСД годишно за членство премија од Амазон, но износот ќе се искачи до 119 УСД годишно. Се разбира, ова не е премногу драматично покачување (20 УСД повеќе). Исто така, во моментот не е наведено дали ова ќе биде ефективно на другите пазари во блиска иднина. Сега, ако обрнеме внимание на алармите што се појавија таму во октомври 2017 година, Доверливо објави дека цената на Amazon Prime во Шпанија ќе отиде од сегашните 19,95 евра на околу 50-60 евра.

Исто така, мора да имаме предвид и дека услугата Амазон чини минимум 30 евра повеќе во земји како Франција или Германија. ИЛИ, во Обединетото Кралство околу 90 евра. И во Шпанија уживаме во истите услуги како и во соседните земји.

Тоа не би било првото поставување на услугата Prime на Amazon од неговото заминување

Треба да се запомни дека не е првиот пораст што го трпи услугата Амазон. И дали тогаш кога беше објавен, корисниците плаќаа 14,95 евра годишно. Се разбира, тогаш каталогот на услуги не е ист како денес. Сегашната сума е 19,95 евра, и затоа, зголемувањето на цената би можело да биде логично. Иако сè ќе зависи од тоа колку чини.

Ок сега Друг аспект на потегот на Амазон е спроведување на услугите што ги нуди на потрошувачката јавност и наметнување цена на рушење. Сè што можете да направите со оваа годишна такса е: консумирајте видеа на барање; облак складирање за што сакате; пристап до услугата за испорака истиот ден; брза и бесплатна испорака.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.