AMPY, надополнете го уредот со сопствено движење

ампи-1

Една од најкорисните додатоци, ако не и скоро неопходна, за секој што интензивно го користи нашиот паметен телефон е надворешен полнач. Без разлика дали е покривка или како надворешен уред поврзан со кабел, овој тип додатоци стана еден од најуспешните во онлајн и физички продавници. Но, сите тие имаат „мала маана“: треба да запомните да ги надополнувате. AMPY сепак го решава овој проблем, бидејќи ќе биде обвинет за сопствено движење. Уште во развој на платформата Kickstarter, оваа надворешна батерија ветува многу.

ампи-2

Иако неговиот капацитет за складирање не е многу извонреден, само 1000 mAh, фактот дека движењето што го правиме на крајот на денот служи за полнење на AMPY значи дека можеме да го користиме за полнење на нашиот уред, и ако не добиеме целосно полнење (нешто што се случува на пример со iPhone), од продолжувајќи да одиме автоматски ќе се наполни и можеме да го користиме повторно подоцна доколку е потребно. Фактот дека нема вграден конектор значи дека е компатибилен со секој паметен телефон, паметен часовник или уред што се полни преку USB.

AMPY е сè уште во многу рана фаза на Kickstarter, па дури и Јуни 2015 година Не се очекува дека првите единици ќе бидат испорачани, но тоа е можност да го набавите полначот AMPY сега по многу конкурентна цена. Иако единиците од 75 долари се веќе распродадени, сепак има единици по цена од 85 долари, што е заштеда од 10 долари во споредба со крајната цена. Можете исто така да го купите комплетниот пакет кој вклучува лента за рака, капакот на магацинот и клипот за ремени за 105 долари. Цената на целиот сет ќе биде 125 УСД, така што сега ќе заштедите 20 УСД. На овие цени мора да додадете 15 долари ако живеете надвор од САД за испорака. Па пристап Страница на AMPY на KickStarter за повеќе информации и да го направите вашето барање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Jaime dijo

  Сега ни требаат новите батерии со таа технологија, тоа би било одлично, иако очигледно не со 1000 mah за таа цена.

 2.   Ернес dijo

  Јас го сакам, тоа е мое, мое богатство !!!! Навистина ми се чини како добар уред но не сакам да чекам до јуни ... Богатството не повикува и ние го сакаме !!!