Apple ги издава третите бета-верзии на iOS 14.7, watchOS 7.6 и macOS 11.5

iOS 14.7 ја лансира втората бета верзија Иако Apple е потопен во периодот на оптимизација на своето нови оперативни системи презентирани на WWDC, исто така е важно да се продолжи со грижата тековни ажурирања и верзии на вашите производи. Всушност, Apple работи на следните верзии на софтверот кој е моментално достапен: iOS 14, watchOS 7 и macOS 11. Ние сме со бета-програмерите веќе неколку недели и пред неколку минути објавени се третите бета-верзии на iOS 14.7, watchOS 7.6 и macOS 11.5.

Продолжуваме со бета-верзиите на iOS 14.7, watchOS 7.6 и macOS 11.5

Вистината е дека вестите што ги најдовме во првите бета-верзии за развивачите на овие нови верзии, воопшто не се целосни. Всушност, во iOS 14.7 се пронајдени само новости поврзани со апликацијата Home. Во него, можеме креирајте тајмери ​​за HomePod во рамките на самиот оперативен систем iPadOS.

За да ги инсталирате овие бета-верзии, вашиот уред мора да има инсталирано профил на програмер со кој ќе пристапува до овој вид содржина. Може да ја ажурирате бета-верзијата на iOS 14.7 што ја имавте или да преминете од iOS 14.6 на новата бета верзија на iOS 14.7. Механизмот е проширен за macOS 11.5 и watchOS 7.6.

Тест на батеријата iOS 15 наспроти iOS 14.6
Поврзана статија:
Тест на батеријата помеѓу iOS 14.6 и iOS 15 бета 1

Не е познато какви се плановите на Apple во однос на овие нови верзии на неговиот софтвер. Сепак, јасно е дека тие не сакаат да го започнат последното големо ажурирање на iPadOS и iOS 14, watchOS 7 и macOS 11 без да бидат сигурни дека интегрираната вест е подготвена. Како што треба да биде стабилноста на сите овие верзии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.