Apple го издава iTunes 12.3.2 за да овозможи прегледување информации при прелистување на Apple Music

itunes.12.3.2 Оваа недела, Apple објави ажурирања на голем дел од својот софтвер. IOS 9.2 беше објавен со подобрувања на контролорот за преглед на Safari и нови јазици за Siri (меѓу другото); tvOS 9.1 беше лансиран со главните вести дека сега можеме да ја пребаруваме Apple Music користејќи Siri и дека далечинската апликација работи повторно за да ја контролира Apple TV од четвртата генерација; OS X El Capitan 10.11.2 објавен со подобрувања на системот и поправени грешки; watchOS 2.1 исто така беше објавен за да ги исправи грешките и новата верзија на Xcode за да додаде поддршка за Swift 2.1. Со сето ова, нешто недостасуваше: ажурирање на iTunes.

Па, ова ажурирање пристигна денес. Новата верзија е iTunes 12.3.2 и додава можност за видете ги делата, композиторите и изведувачите додека ја прелистувате категоријата класична музика на каталогот на Apple Music. Покрај тоа, и како и со скоро сите ажурирања на апликациите или оперативниот систем, ова ажурирање исто така вклучува подобрувања на стабилноста и перформансите на апликацијата, а последната е важна затоа што е главната жалба пријавена од корисниците, особено од корисниците на Spotify.

Оваа нова верзија доаѓа месец и половина по iTunes 12.3.1, ажурирање што исто така не донесе поголеми подобрувања надвор од поправени грешки и подобрувања на перформансите и сигурноста на апликацијата. Мислам дека Apple ќе мора да додаде повеќе опции на iTunes и Apple Music воопшто. Нешто што би сакал и што не чини дека тие ќе додадат (барем на краток рок) е нешто што го прави Spotify, а тоа е да ги прикаже текстовите на песните, нешто што им го нуди Musixmatch. Ако слушаме музика што не сме ја преземале и со додадени текстови, корисниците на Apple Music не можат да ги видат текстовите на песните, нешто што ми недостасува. Во Купертино треба да ги стават батериите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.