Apple издава tvOS 9.1.1 со природна апликација за Подкасти

твс-9.1

Apple започна пред неколку минути tvOS 9.1.1. Гледајќи го ажурирањето, бев среќен кога помислив дека ќе пристигне со сите што има ново во tvOS 9.2но мојата радост во бунар. Apple објави претходна верзија која, покрај поправени грешки и подобрувања во перформансите, се чини дека доаѓа со единствената новина за вклучување на апликацијата Подкасти. Во секој случај, веќе имаме нова верзија на софтвер за четвртата генерација на Apple TV и тој пристигнува шест недели по лансирањето на последната јавна верзија, што беше tvOS 9.1.

Апликацијата подкасти за четвртата генерација на Apple TV има 5 секции: Не е пуштено, Мои подкасти, Избрани, хитови и пребарување. Тоа многу потсетува на апликацијата Музика, но разбирливо е дека оваа има малку повнимателна слика. Имајте на ум дека со апликацијата Музика пристапувате до Apple Music и ова е платена услуга (или се плаќа сè што вреди да се плати).

Па тоа, сепак ќе треба да почекаме неколку недели да уживаат во што има ново во tvOS 9.2, Се сеќаваме дека нема да дозволи креирање папки за поставување апликации, ќе има избирач на апликации (мултитаскинг) како оној во iOS 9, ќе ни овозможи да користиме Bluetooth тастатури, ќе додаде поддршка за MapKit за апликации што прават употреба на мапите и Сири ќе научи нови јазици.

tvOS 9.1 исто така донесе Интеграција на Siri со Apple Music, што носи многу удобност. Имајќи предвид дека во првата верзија на tvOS не можевме да ја користиме ниту апликацијата Далечински за да внесеме текст, сè што можеме да кажеме е дека развојот и имплементацијата на tvOS одат бавно и со добар ракопис. Секако, повторувам дека очекував tvOS 9.2 и лансирањето на tvOS 9.1.1 многу ме разочара. Што ќе правиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Јаранор dijo

    Ова светло ажурирање е преретко, нема ли да го поправиме палењето на тој дух што го трпат некои? Па, ќе продолжиме да чекаме за ажурирање 9.2 за да создадеме папки и да ги скриеме оние подкасти што не сакам да ги имам. И да видиме дали еден ден Сири ќе се отвори за Нетфликс во Шпанија.