Apple лансира нови Подкасти за најмалите во семејството

Apple сака да ја искористи маршрутата на објавите. Се чини дека сега откри дека овој начин на правење дигитално «радио» има многу следбеници, а вистината е дека имајќи ја во својата моќ Епл Музика и домашната апликација подкасти, многу малку би ве чинело да успеете со дигитална аудио содржина за вашите корисници.

Сега ќе започнете да истражувате со подкасти насочени кон многу специфична публика: децата. „Епл“ само најави дека ќе започне ново подкаст-програмирање насочено кон децата и нивните родители.

„Епл“ штотуку објави дека ќе започне ново аудио програмирање насочено пред се на децата и нивните родители во рамките на својата апликација „Подкасти“. Луѓето од Купертино соработуваа со непрофитната организација «Заеднички чувствителни медиуми», Кој се фокусира на препораки за содржина соодветна на возраста за секој член на семејството.

На овој начин Apple сака да им олесни на родителите да најдат соодветни подкасти за деца од сите возрасти, со диференцирани препораки по возрасна група.

Тематските збирки на подкасти ќе бидат создадени од специјалисти за предмети како што се Tinkercast, американски јавни медиуми, Gen-Z Media, Pinna, Tumble, Highlights, WNYC Studios, Rebel Girls и Nickelodeon. Секоја програма ќе биде избрана од Медиумите за здрав разум, во соработка со Епл Подкасти.

Многу обемна програма

Распоредот за овие подкасти вклучува четири збирки:

  • Опции за разумни медиуми: Омилени за сите времиња кои семејствата сигурно ги сметаат за забавни и информативни.
  • Уште едно!: Тајни за мистерии и драми исполнети со акција што децата од сите возрасти нема да сакаат да престанат да ги слушаат.
  • Децата знаат најдобро: Популарни претстави за деца, избрани од самите деца.
  • Време за приказна: Приказни базирани на приказни што ги превезуваат децата во свет на имагинација.

Новото програмирање ќе биде достапно во апликацијата подкасти и во сајт што Apple ќе го овозможи наскоро во САД. Monthlyе се ажурира месечно со нови и популарни подкасти, како и дополнителни колекции поврзани со важни историски и културни моменти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.