Apple објавува видео од музејот Ермитаж со еден истрел од 5 часа и 20 минути

Ермитаж

Нова демонстрација на iPhone 11 Pro можеби. Момците од Купертино не можеа да смислат ништо друго освен да одат во рускиот музеј Ермитаж и да ја запишат посетата со најдобриот досега изграден iPhone. Досега се чини како добра идеја.

Смешно е што видеото не се користи само за да ги демонстрира можностите на снимањето на камерата во 4К, туку тие исто така сакаа да ја покажат автономијата на уредот, снимајќи ја низата во еден кадар без запирање, за време на 5 часа и 20 минути. За среќа, постои и резиме. Мора да сакате многу да сликате за да го видите во целост ...

Apple само додаде ново видео во својата колекција „Shot on iPhone“. Во него тој трча неверојатни 5 часа, 19 минути и 28 секунди од Музеј Ермитаж на Санкт Петербург. Снимено е во 4K со iPhone 11 Pro во едно земање, без запирање и без помошна батерија, која по снимањето сепак имаше 19 проценти од својот капацитет.

За среќа, ако сакате да добиете идеја за видеото и не сте многу сакани да сликате, Apple објави и а трејлер со главните моменти, кои можете да ги видите подолу.

Снимката ги покажува 45-те простории на рускиот музеј Ермитаж. Огромна галерија со која се нуди видеото детали 588 од неговите дела наставниците. Тука е и балетската секвенца и завршницата со изведба на трио кое изведуваше музика од Кирил Рихтер. Видео од најкомплетното. Доколку сакате да го видите во целост, ќе ви го покажеме подолу:

Колекцијата на видеа од Apple „Снимено на iPhone“ е фокусирана на демонстрација на целата моќ што ни ја нудат камерите на iPhone, а особено на најновиот опсег на iPhone 11 Pro.Овој пат компанијата исто така сакаше да го демонстрира капацитетот на батеријата на уредот, со ова снимање проследено со скоро 5 и пол часа.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.