Apple ја промовира говорна пошта за Messages со реклама

http://youtu.be/NNavOxQzfkY

Пред некој ден ти го кажував тоа големото јаболко го објави на својот официјален канал на Јутјуб видео што го рефлектираше новиот дел од нејзината веб-страница: Промената е во воздухот (промената е во воздухот), каде што Apple ни ги покажува предностите на iPad Air 2 и количината на разновидни работи што можат да се направат преку мноштво апликации од App Store. Отсекогаш сум велел дека рекламите на Apple се многу добро направени, не само поради начинот на кој ги изразуваат своите идеали, туку и според начинот на кој се дизајнирани: боите, грижата за сликата ... Големото јаболко пред неколку дена објави нов оглас со кој се промовираат говорни пораки на својата апликација Messages (iMessages).

Нова говорна пошта за нови реклами на Apple - забавна и корисна

Намерата на Apple оваа сезона е јасна: да се смееш. Зошто го велам ова? Затоа што ако ги погледнете сите објави од крајот на Q3 и овој Q4, тоа е, iPhone 6 и iPhone 6 Plus, Сфаќаме дека тие нè насмеваат, да, и ако не, погледнете го овој оглас каде што зборуваат за своите фотоапарати:

https://www.youtube.com/watch?v=AdbggN5XB0Y

Гласовите и контекстот на рекламата, барем за мене, ме смеат покрај тоа што ми овозможи да дознаам за, во овој случај, различните функции на камерата на овие два нови iPhone-a. Па, слично е и новото соопштение за големото јаболко (објавено на YouTube, го имате насловот на објавата) во кое се најавуваат / промовираат аудио пораките од апликацијата Messages, чии новости се достапни од iOS 8: видеа на брз, говорни пораки ... Смешните гласови, актерите, контекстите и сè што ги опкружува овие двајца мажи, ме тераат барем да се забавувам, додека ги гледате одликите на апликацијата iOS 8 Messages.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.