Apple TV + ви овозможува да ги гледате првите две епизоди од вашата серија без да го користите пробниот период

Apple TV + Бесплатно

Кога треба да свртиме заклучен еден месец во нашите куќи, ако сакате да ставите крај на каталогот на Нетфликс и другите видео платформи за стриминг или содржината што ви остана да ја гледате повеќе не ве интересира, обидете се со Apple TV +, ако не сте веќе.

Стриминг видео услугата на Apple ни нуди пробен период од 7 денаПовеќе од доволно време да уживаме во целиот достапен каталог, особено сега кога не можеме да излеземе од дома. Но, ако сакате да почекате да ја тестирате услугата кога содржината е пообемна, Apple ви дозволува да уживате во првите две епизоди (од некои серии само во првата епизода) од сите свои серии бесплатно и без да го користите пробниот период.

Apple TV + Бесплатно

За да ја искористиме можноста за гледање на првите две епизоди од сите серии што Apple TV + во моментов ни ги става на располагање, ние само треба да користете ја апликацијата Apple TV, апликација што е достапна и во iOS 13 па натаму, Apple TV со tvOS 13 наваму или macOS 10.15 Каталина.

Apple TV + Бесплатно

Оваа опција не е достапно преку прелистувачот ако ја посетиме мрежата ТВ.apple.com, така ќе мора да го сторите тоа ако или ако сте од вашиот мобилен уред, и доколку е потребно, направете AirPlay на вашиот телевизор или компјутер ако сакате да уживате во првите епизоди на поголем екран.

Како што можете да видите на сликите погоре, за да уживате во првите две епизоди, не можеме да го направиме тоа преку стриминг, но ние мора да ги преземеме на нашиот уред. Каталогот на серии што во моментов е достапен на Apple TV + е како што следува:

 • Утрински шоу
 • Неверојатни приказни
 • Митска потрага: Празник на врани
 • Мала Америка
 • види
 • За целото човештво
 • Вистината Бидете кажана
 • Снупи во вселената
 • служат
 • Писателот на духови
 • Helpsters
 • Дикинсон
 • Клуб на книги на Опра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.