Apple TV + става отворен голем дел од својот каталог за време на пандемијата

Apple TV +

Овие денови не прават да ја сфатиме важноста на културата во нашите животиНа крајот, постојат многу сектори кои се во моментот невработени, како и секој културен сектор (музика, кино, фантастична телевизија), и дека случајно овие се оние што ги трошиме најмногу во време на затворање во нашите домови. Денес Apple сакаше да се приклучи на поддршката на културата и сакаше да издаде бесплатно некои од сериите Apple TV +. По скокот, ви даваме повеќе детали и ќе ви кажеме кога ќе пристигне на вашите уреди.

Apple ќе ја отвори услугата Apple TV + бесплатно, отвор што ќе трае за време на траењето на оваа пандемија и затворање и што веќе е достапен во САД. Тие не коментираат во кои повеќе земји можеме да гледаме содржина бесплатно, но сигурно ова продолжува да се шири. Најдоброто нешто е што можеме да го видиме на кој било од уредите компатибилни со Apple TV +: Mac, Amazon Fire TV, iDevices, Apple TV, Roku или на телевизорите Samsung и LG. Во моментот, серии што ги имаме на располагање (без потреба од претплата на Apple TV +) се следниве:

 • Мала Америка
 • служат
 • За целото човештво
 • Дикинсон
 • Helpsters
 • Ghostwriter
 • Снупи во вселената
 • Кралицата на слоновите

Со цел да пристапите до овој бесплатен каталог, Треба само да ја внесете апликацијата Apple TV + од кој било ваш уред и да проверите дали веќе имате можност да ја репродуцирате овозможената серија што ви го кажувавме без да се претплатите на услугата. Пристап до секоја од нив Може да видите дали имате на располагање некое од нејзините поглавја, ако не беше, оваа можност сè уште не е активирана во Шпанија Но, гледајќи што прават во САД, не е изненадувачки што ова го достигнува целиот свет. Одлична иницијатива што ни помага да ги поминуваме деновите дома, да ја откриваме содржината на Apple TV + и Apple да добие идни претплатници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.