Auxo 3 сега е компатибилен со iOS 9

Ауксо-3

Чекањето е долго, но еден од најпознатите и најсимнуваните измени на Cydia е конечно компатибилен со iOS 9. Тоа не е ништо повеќе и ништо помалку од Auxo 3, развиен од Qusic и дизајниран од Sentry. Овој добро познат дотерување го заменува официјалното мултитаскинг на iOS 9 со нов во кој гестовите се основен елемент за префрлување апликации, започнете мултитаскинг или дури и затворете ги апликациите. Дотерувањето сега е достапно за преземање од Cydia.

Од своето создавање, Auxo е измени што многу корисници го оправдаа фактот дека Jailbreak го направија сами. Ажурирањата на iOS кои додадоа нови функции, од кои некои беа инспирирани токму од Auxo, сепак не го направија Auxo застарен. Бидете во можност да затворите апликации со еден гест или брзо да ги менувате апликациите Тие сè уште се функции што многу корисници ги сметаат за неопходни за да не го користат толку многу нашето скапоцено копче за дома. Иако оваа нова верзија не вклучува никакви очигледни новости, според нејзините развивачи има многу промени кои го подобрија неговото работење, со многу помазни анимации и подобри перформанси на батеријата, еден од аспектите што беше најмногу критикуван особено во првите верзии.

За оние кои не знаат Auxo 3 ни нуди три опции што iOS 9 ги нема стандардно:

  • Мулти-центар: можете да распоредите мултитаскинг со движење со движење нагоре од централниот дел на долниот раб на екранот. Контролниот центар со својата контрола на репродукција и копчињата за активирање на WiFi и Bluetooth ќе се појават како уште една страница на тоа мултитаскинг. Може да ги затворите сите апликации со лизгање на страницата за отскочна штица.
  • Quick-Switcher - Начин за брзо префрлување помеѓу апликациите. Повлечете нагоре од долниот лев раб и без да ослободите движење низ различните апликации што се отворени за брз пристап до онаа што ја сакате.
  • Hotешки-агли: лизгање нагоре од долните агли на екранот за брз пристап до отскочна штица или традиционално мултитаскинг.

Auxo 3 е надградба за која има цена 0,99 УСД за оние кои веќе ја имале претходната верзија или 2,99 УСД за оние кои ја немале.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.