BaseLynx е новата модуларна основа за полнење од производителот Scosche

Соше - Модуларна база за полнење

За време на минатото CES 2020 што се одржуваше во Лас Вегас, во Актуелнидад Ајфон зборувавме за различни основи за полнење што ни овозможуваат да ги полниме и Ајфон и Епл Воч и AirPods во некои случаи, Секогаш одличниот заборавен iPad, без оглед на неговата големина.

Денес зборуваме за нова база за полнење, во овој случај модуларен, од производителот Scosche, база за полнење што ни овозможува да наплаќаме кој било уред на Apple, вклучувајќи го и iPad и на кој можеме да додадеме модули според нашите потреби. Оваа модуларна основа за полнење, крстена како BaseLynx модуларен систем за полнење може да се купи индивидуално или како комплет.

Парчињата што се дел од овој комплет се четири, парчиња кои детално ги опишуваме подолу:

  • Основа за полнење за Apple Watch сертифициран од Apple и компатибилен со ноќен режим, бидејќи можеме да го поставиме Apple Watch легнат или легнат во согласност со нашите потреби.
  • Безжичен приклучок за полнење компатибилен и со iPhone и со AirPods (сите модели).
  • Станица за полнење со капацитет за три уреди со една 18W USB-C порта и две 12W USB-A порти.
  • Полнење на EndCap, дел што се наоѓа на крајот од комплетот и вклучува 18W USB-C приклучок и 12W USB-A порт. Овој дел е единствената компонента што не работи одделно.

Scosche - Модуларна основа за полнење

Цената на основата за полнење е 149,95 евра и вклучува модул за полнење на Apple Watch, iPhone / AirPods и до три iPad или други уреди преку кабел. Верзијата Pro, чија цена е 199,95 долари, исто така вклучува EndCap, со што се проширува бројот на порти за полнење на кабел.

Ние исто така можеме купете модули самостојно да ги задоволиме потребите на нашите домаќинства, по цени од 39,95 до 69,95 американски долари. Оваа нова база за полнење е достапна на веб-страницата на производителот како во некои продавници на Apple, не сите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.