Белкин ги претставува своите нови додатоци за iPhone 12, искористувајќи го новиот MagSafe

Вчера Apple ни го претстави новиот iPhone 12 и iPhone 12 Pro, нејзините водечки уреди за сезоната 2020-2021. Нови iPhone-и, наполнети со вести нешто што ме изненади е новото гомно MagSafe за iPhone. Се сеќавате на MagSafe на Mac кој го полни Mac со магнетизиран конектор што спречува влечење на кабелот за полнење? бидејќи новото безжично полнење на iPhone доаѓа со магнети. Ова отвора бесконечни можности, Ние веќе ги видовме опциите на Apple и сегаБелкин само официјализираше како изгледаат нивните нови додатоци со MagSafe за iPhone 12. По скокот ви ги кажуваме сите детали ...

Првиот од додатоците, или основите за полнење на Белкин, тоа е ЗАБЕЛЕСКИ ^ ПОЛИК PRO, Еден Полнач 3 во 1 што го искористи новото безжично полнење iPhone 12, MagSafe, на Магнетно полнење на Apple Watch, па дури и А. безжична основа за полнење што можеме да ја користиме за нашите AirPods, или кој било друг уред со безжично полнење. Како што можете да видите, тоа е доста естетско, а. дизајн во најчист стил на Apple со само една ЛЕР која ја менува бојата за да го означи статусот на полнење на AirPods. Најдобро од сè, тој обезбедува iPhone 12 моќност до 15W за да го искористи неговото брзо полнење.

Не ја знаеме цената во евра, но тие веќе објавија дека има цена од САД долар 149.99, така што цената во евра не треба да се разликува многу. А.голема база за полнење 3-во-1 што секој ќе сака да ја има на својата ноќна маса или на работната станица.

И најдоброто од сите, Тие исто така лансираа држач за автомобил што е прикачен на излезот за вентилација на нашиот автомобил. Можеме да го користиме вертикално или хоризонтално врз основа на нашите потреби, а доаѓајќи од Белкин веќе ви кажувам дека не мислам дека ќе се движи дури и ако возиме трнлив. И ако, спојувањето со нашиот iPhone е магнетно искористување на новиот систем MagSafe. За полнење, тие предупредуваат дека смислиле систем за USB кабелот да не ја нарушува нашата табла. Почетната цена се САД долар 39.95 чекаат да ја знаат цената во евра.

Нови додатоци на MagSafe од еден од најдобрите производители на додатоци за уредите на Apple. Како што ти реков, тоа е една од новините што најмногу ми се допадна во врска со новиот iPhone и најдобро од сите е што го имаме во сите нови верзии. Добро, отсекогаш сме биле во можност да користиме магнетни потпори користејќи специјални случаи, па дури и да вметнуваме метална плочка на нашиот iPhone. Со MagSafe, Apple ни ги зачувува сите овие додатоци и ни го олеснува животот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.