Белкин воведува нов опсег на безжични полначи за iPhone и Apple Watch

Откако „Епл“ спроведе безжично полнење за прв пат на „Ајфон“, и покрај неподготвеноста на некои корисници, повеќето од нив одлучија да поминат низ кутијата и да добијат безжична основа за полнење за полнење на „Ајфон“ секоја вечер, додека чекаше пристигнување на базата за полнење AirPower, и на тој начин да можат заеднички да го полнат Apple Watch ако го имаат и овој уред.

Поради компликациите што ги има Apple со базата за полнење, за кои веќе ве информиравме претходно, многумина се производители кои се обидуваат да искористете го влечењето на овој тип бази. Производителот Белкин воведе два нови модели на приклучок за полнење, и за Apple Watch и за iPhone.

BOOST Up безжичен приклучок за полнење за iPhone + Apple Watch нуди многу привлечен дизајн кој исто така додава USB-врска за да можете ко-наполнете трет уред. Оваа база за полнење „Белкин“ нуди моќност од 7.5 w за безжично полнење на iPhone и 5w за „Apple Watch“, истата излезна моќност што ни ја нуди USB-портата.

Позицијата за полнење на Apple Watch ни овозможува активирајте го ноќниот режим. Вклучениот адаптер е 45w и iPhone може да се користи со куќишта со дебелина до 3 mm. Логично, оваа основа за полнење е овластена Qi и MFI, а има и 3-годишна гаранција. Достапно во декември за 160 долари.

Другиот модел што компанијата го претстави, наречен PowerHouse Charge Dock за Apple Watch + iPhone. Со истиот дизајн како претходната верзија, ова ново издание ни нуди поддршка за сите модели на iPhone, од iPhone XS Max до iPhone 5. hitе се појави на пазарот во ноември по цена од 100 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.