bKey: преносна батерија што можете да ја носите на вашиот приврзок за клучеви

Клучен

Од време на време сакаме да прошетаме низ иницијативи како оние објавени на Kickstarter во потрага по нови гаџети кои го надополнуваат iPhone и дека успеваат да ги решат проблемите од нашето секојдневие. Во овој случај, ние сакаме да разговараме со вас особено за оној кој доаѓа да ни го олесни животот во однос на задачата за полнење на нашиот мобилен терминал, што понекогаш може да биде вистинско мачеништво. Се вика bKey и подолу ќе ви кажеме како работи, колку чини и како тече собирањето на овој curубопитен додаток за терминалите на Apple.

Всушност bKey проект на Kickstarter Веќе ја постигна својата цел, надминувајќи ја за три пати поголема од вкупната планирана старт за производство на додаток. Како тоа да не е доволно, тој има уште денови да продолжи да собира пари. Цената на додатокот за iPhone е 20 долари за верзии на iPhone 4s или пониска или за телефони со Android. Меѓутоа, ако сакаме нашиот bKey да биде компатибилен со поновите iPhone-и со другата врска, тогаш ќе мора да платиме 25 долари.

Работата на овој полнач е многу едноставна. Го ставате на приврзокот за клучеви (Ако сакате, иако идејата е добра да можеме да ја носиме секаде каде што ни треба и нема приклучок за полнење на нашиот iPhone), и можете да го откриете за да го поставите во приклучок чекајќи целосно да се наполни . Потоа, кога ви треба, тој ќе ви обезбеди полнење што ви го бара вашиот iPhone за да продолжите да работите нормално.

Покрај тоа колку е функционално и удобно, треба да се забележи дека креаторите на Клучен Мислеа на дизајн кој совршено одговара на вкусовите на оние кои ја користат технологијата на Apple и од моја страна мислам дека погодија на сите детали. Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   chotus magnificus (@ pikeba7) dijo

  Дали би било премногу да ве замолам да ги ставите линковите до изворите на вести?

 2.   Виктор Т. dijo

  Само што ќе ставиш bkey во сан гугл ќе излезе.
  https://www.kickstarter.com/projects/364500480/bkey-the-most-compact-wireless-smartphone-battery

 3.   ramiro dijo

  Имам моќност од 3 албуми што ми дава можност да вчитам два уреди истовремено на брз начин.