Браги лансира нови безжични слушалки

слушалките-слушалки

Како што беше претходно најавено, производителот на слушалки Bragi штотуку го потврди лансирањето на нов и поевтин пакет безжични слушалки. Најавата е објавена само еден ден пред лансирањето на новите iPhone 7 и Apple Watch 2 од компанијата Манзанита, што ќе биде утре, 7 септември. Новиот производ на Браги има прилично очигледно и директно име „Слушалките“. (Слушалките). Тие се производ доста сличен на нивните претходни слушалки (Цртичката), но разликата лежи во нејзината цена, што е многу поевтино, што е постигнато со губење на некои од неговите карактеристики, како што се здравствени сензори и складирање. 

Новите слушалки Bragi исто така го заменуваат стариот сензор за допир со традиционални копчиња со кои се контролираат дојдовните повици или опциите за аудио и мултимедија, кои се наоѓаат на надворешната страна на десната слушалка. Покрај тоа, Bragi ветува траење од шест часа репродукција со батеријата на овие слушалки (со Цртичката понудени само три часа) и 250 часа во режим мирување. Производот доаѓа со футрола за полнач.

Во исто време кога ги лансира овие слушалки на пазарот, компанијата ја објавува и верзијата 2.1 на оперативниот систем Bragi. Тоа е ажурирање за претходните слушалки, Цртичката, што обезбедува компатибилност за синхронизација на слушалките со апликацијата Apple Health и Google Fit. Исто така, ажурирањето додава следење на срцевиот ритам, случаен режим за музика, заклучување на контролите на допир на слушалките и нов систем за контрола на гласот, достапен на следниве јазици: шпански, француски, германски и кинески. Ништо на англиски јазик.

Иако сè уште не е познато која опција „Епл“ ќе ја избере да им понуди слушалки на корисниците на новиот „Ајфон 7“, производителите на компатибилна галантерија брзаат да издадат модели од ваков тип, безжични и засновани на приклучокот „Молња“ или адаптери за овие нови системи тоа, според гласините, ќе го избере компанијата предводена од Тим Кук.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.