DeleteCut ни овозможува брзо бришење на цели зборови

избриши-избриши-цели-зборови-измени

Додека чекаме да видиме дали момците од Pangu или TaiG ни нудат можност за Jailbreak за најновата верзија на iOS 9.2, во моментот сите корисници кои сеуште имаат инсталирано iOS 9.0.2 и уживаат во Jialbreak за да можат да користат на нова измена што ни овозможува да го забрзаме начинот на бришење на цели зборови. Кога сакаме да избришеме збор, треба да го притиснеме копчето за бришење неколку пати додека не се елиминираат сите знаци на зборот, процес што во зависност од зборот може да потрае.

За среќа, благодарение на Jailbreak, можеме да искористиме еден tweak што ни овозможува да го забрзаме овој процес. Движењето за кое станува збор е наречено DeleteCut. Овој твик е идеален за сите оние корисници кои, од која било причина, тие обично пишуваат долги текстови на нашиот уред, или iPhone или iPad. Откако ќе го инсталираме дотерувањето, одиме во преференциите што ни нуди да ја поставиме бојата што ќе ја покажува копчето за бришење кога сакаме да го користиме овој твик.

Со цел да се активира измени, бидејќи природно, копчето за бришење продолжува да работи на ист начин, ние мора да притиснеме и држете го копчето Shift и потоа притиснете го копчето за бришење, што ќе се прикаже во бојата што претходно ја утврдивме. Кога ја менуваме бојата на копчето за бришење, мора да имаме предвид дека секогаш кога ќе го притиснеме тоа копче, сите зборови што стојат зад него ќе бидат целосно избришани, а не буква по буква како што е моментално случај.

Овој твик, како што коментирав, е идеален за сите оние кои пишуваат дневно на нашиот iPad или iPhone или ако сме тие корисници кои го користат како единствен уред што го заменува лаптопот. Овој дотерување е достапно од BigBoss потполно бесплатно, така што со обид нема да изгубиме ништо. Го користам неколку дена и се препорачува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.