DigiTimes верува дека ќе имаме неколку настани на Apple во септември

Тоа на Apple му се допадна виртуелни настани, Нема сомнение. Но, предвидувајќи дека ќе видиме неколку од нив во истиот месец септември, го доведувам во прашање, бидејќи тоа никогаш не се случило. Но, тоа е она што денеска го објави DigiTimes.

Компанијата има неколку уреди во комората подготвени за лансирање. Точно е дека ова дава неколку главни пријави, најмалку две, што е логично што тие се распределуваат најдоцна помеѓу септември и ноември. Но три во септември тоа би било новина во Apple, без сомнение. Ќе видиме.

Поради среќната пандемија, сите настани на Apple минатата година и денес беа виртуелни. Компанијата веќе работи добро. Многу е попогодно да се започне снимен настан отколку да се емитува во живо од Театар Стив sобс, јасно е.

Минатата година, Apple ја заврши годината со три виртуелни главни точки, една во Септември, друг во октомври и последниот во novemberНа Се разбира, со бројот на лансирања што компанијата ги планираше, се чинеше логично оваа година да се повтори истиот тајминг.

Но Digitimes само н surprised изненади со а пријавите каде објаснува дека Apple планира да направи три виртуелни настани, сите во септември. Цела новина. Но, комерцијално, малку веројатно.

Секако материјал за три настани имаНа Apple планира наскоро да ја лансира новата палета на iPhone 13, Apple Watch Series 7, AirPods од третата генерација, нов iPad mini, нов iPad и новите MacBook Pro 14 инчи и 16 инчи. Целиот овој фирмвер, плус целиот нов софтвер оваа година. Речиси ништо.

Но, DigiTimes најверојатно нема да биде во право. Компанијата сака оддалечете ги големите терени најмалку еден месец. Ако целата горенаведена листа на нови производи се објави во септември, тоа ќе биде хаос за продавниците и логистика за испорака во октомври. Ќе видиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.