Djay 2 за iPhone е бесплатен за ограничено време

djay-2

Ако имате iPhone и сакате да го користите како диџеј, заштедувајќи ги логичките растојанија, искористете ја можноста затоа што Djеј 2, една од најдобрите апликации за диџејство (меѓу другото), е бесплатно за ограничено време на продавницата за апликации. Алгоридим, развивач на апликацијата, сака да го прослави доаѓањето на Pro верзијата на Djay, многу помоќна верзија што е достапна само за iPad и има цена од 19,99 €.

Ако не го познавате Djay 2, најдобро е да го преземете и да го пробате сами. Без оглед на тоа каков вид музика ви се допаѓа, секогаш постои можност вашиот iPhone да биде диџеј на која било импровизирана забава, доколку ја имате вистинската опрема (може да биде кабел со двоен приклучок од 3,5 мм), се разбира. И, дали Djay 2 може автоматско репродукција и мешање сите песни во вашата библиотека, додавајќи бледнеат внатре и надвор секогаш кога ќе ги промените песните, така што не мора да бидете професионалец за да ја искористите апликацијата минимално.

И, ако музиката што ја имате на вашиот iPhone не е доволна или сакате само да ставите друга музика, Djay 2 е што можете DJ Spotify Music, па ако сте претплатени на најважната музичка услуга за стриминг во моментов, нема да има забава што не можете да ја забавувате.

Што има ново во Djay 2 v2.8

 • Нова музичка библиотека: Комплетно редизајниран и многу одговорен.
 • Уметнички поглед на новиот албум во библиотеката: префрлете се меѓу песните како да се дискови.
 • Нов извор на историја во музичката библиотека.
 • Подобрен филтер.
 • Подобрени јамки
 • Ова ажурирање исто така вклучува поправки на грешки и подобрувања во перформансите и сигурноста.

Како корисник на Apple Music, она што секогаш ќе го прекорувам на Алгоридим (или на Apple) е дека тие не ја вклучуваат истата поддршка за услугата на Apple што ја вклучија за Spotify. Срамота.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Слика на зачувачот на Рафаел Пазос dijo

  Јас го симнав и го имам зачувано во облакот со кој е мој, но проблемот е што сакам да му го дадам на пријател кој не може да го плати затоа што нема пари ... Му давам да испрати подарок и стави ја неговата е-пошта, но не знам дали ќе се исплати кога ќе го откупиш или ќе биде бесплатно, дали некогаш си го сторил тоа? Дали истекува размената?

  Ви благодарам многу однапред и поздрав !!