ЕА потврдува дека сè уште работи на ослободување на Apex Legends на мобилни уреди

Апекс легенди

Овој месец е исполнет една година од изненадувачкото издание на Apex Legends, битка ројал што се појави на пазарот за да ги засени и Fortnite и PUBG. До денес, одржува база од 10 милиони неделни играчи и покрај постојаните проблеми со исклучувања, заостанувања, грешки и многу повеќе.

Практично од неговото лансирање и за конзолите и за компјутерите, многу е кажано за можноста овој наслов достигне мобилни платформи. И покрај тоа што не слушнал за тоа, дистрибутерот на ЕА на овој наслов одговорен, тврди дека сè уште работи на тоа.

ЕА потврди за време на последната конференција за финансиски резултати што одговара на последниот квартал на 2019 година, дека сè уште работат на развој на играта, игра што сакаат да ја лансираат во целиот свет истовремено, но за ова, им треба кинески партнер, партнер кој им помага да го развиваат Apex за мобилни уреди.

Не е јасно за која компанија може да се работи, но Не би биле изненадени ако беше Тенсент, азискиот гигант кој ги донесе и PUBG и Call of Duty на мобилните платформи, иако многу се сомневам дека е единствениот способен да го стори тоа, но оној со најголемо искуство.

Двајцата П.UBG Mobile како Fortnite станаа гигантски машини за правење пари, и очигледно подоцнежниот EA да ги објави Apex Legends за мобилни уреди, толку помалку ќе има пита.

Apex Legends е бесплатна игра, како Fortnite, каде треба да се соочиме со 64 играчи (100 играчи во Fortnite и PUBG) во групи од по тројца играчи, нема режим на соло или дуо, едно од подобрувањата што корисниците практично го бараа откако беше лансиран овој наслов, но тоа не поминува низ идните планови на ЕА, иако двата режима, двоецот и соло, беа воведени за ограничено време пред извесно време преку тематски настани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.