eBay сега поддржува плаќања на Apple Pay

eBay плаќања

Apple Pay продолжува да го прави својот пат чекор по чекор. Во оваа прилика, Дејвид Бекер, уредник на Appleosophy, покажа како овој популарен портал за тргување со објекти ја прифаќа платежната услуга на Apple. Во овој случај зборуваме за сопствената веб -страница на eBay, не во апликацијата на која овој начин на плаќање му е дозволен долго време, апликациите iOS и iPadOS.

Несомнено, Apple Pay е една од најбезбедните и најбрзите платежни услуги за кои знаеме, директно се натпреварува со сопствените кредитни и дебитни картички на банките и тоа е дека малку по малку корисниците ги користат картичките повеќе за да купуваат, повеќе сега се во време на пандемија и готовина бара „повеќе контакти“ отколку картички / бесконтактни плаќања. На веб -страниците, многу корисници исто така користат картички за да ги купат, и во овој случај Apple Pay се приклучува на PayPal, Visa Mastercard и American express услуги како платежни услуги на веб -страницата на eBay.

Во моментов во нашата земја се чини дека не е достапно, барем тоа е она што го гледаме кога се обидовме да купиме некои производи на веб-страницата eBay, тој прифаќа плаќања само преку Paypal, Visa Mastercard или Google Pay. Се чини дека во Соединетите држави веќе работи, така што не треба да трае премногу долго за да се прошири на други места.

Најдоброто од сето ова е што проширувањето на услугата Apple Pay е постојано и пред с reaching достигнува насекаде. Малку по малку опциите за корисниците да плаќаат со оваа услуга на Apple се поголеми и иако на пример физичката Apple картичка не е достапна во сите земји, услугата за плаќање преку Apple Pay дали со iPhone, iPad, Apple Watch или дури и Mac се навистина раширени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.