Ecobee 3 Lite, на дофат на повеќе џебови

Ecobee Inc., производител на првиот паметен термостат Wi-Fi во светот, неодамна го објави лансирање на Lite Ecobee3. Новиот уред им нуди на потрошувачите предлог со најголема вредност на пазарот, обезбедувајќи a супериорно ниво на удобност, контрола и заштеда на енергија од повеќе од осумдесет долари во споредба со уредите на главните конкуренти. Уредот е достапен за купување низ Северна Америка од 31 октомври 2016 година. Во Шпанија, како и обично, ќе мора да чекаме да можеме да уживаме во овие производи за да можеме да ја контролираме домашната автоматизација од мобилниот телефон.

«Новиот Lite ecobee3 нуди карактеристики на а премиум паметен термостат: атрактивен дизајн, супериорна удобност и интуитивно корисничко искуство. Плус, тоа е попријателско за џебот од неговите основни конкуренти “, рече Стјуарт Ломбард, претседател и извршен директор на„ Екоби “. «Ecobee3 Lite го одржува нашиот континуирано ветување дека ќе го направиме животот на клиентите поедноставен и подобар« Како врвен производ на компанијата, Ecobee3, новиот Ecobee3 Lite има а прекрасен интерфејс, лесен за употреба екран на допир и се исплаќа за помалку од една година. Врз основа на репутацијата на компанијата како лидер на пазарот во интеграциите за автоматизација на домот, Ecobee3 Lite исто така се интегрира во Amazon Eco, Apple HomeKit, Samsung SmartThings, Wink и IFTTT.

Компанијата ја одржува својата посветеност кон клиентот подолго време. Не е изненадувачки што од воведувањето на првиот паметен термостат во светот во 2007 година, Ecobee им овозможи на потрошувачите контролирајте ја вашата удобност дома во секое време и од каде било. Во исто време, тоа им овозможува на сите да ја намалат потрошувачката на енергија во нивниот дом или деловно работење. Од првиот ден, Ecobee го задржа своето посветеност на иновациите Продолжува од развојот на првиот паметен термостат. Сега, Ecobee 3 Lite станува првиот во својата категорија што нуди интеграции за автоматизација на домот со Apple и Amazon HomeKit Echo. Денес, Ecobee ја продолжува својата традиција обезбедувајќи му на корисникот паметен термостат што ја намалува неговата цена за околу осумдесет долари во споредба со неговите главни конкуренти.

„Ecobee е посветен на возење заштеди без нарушување на квалитетот. Ecobee3 Lite е одличен пример за иновација на работа “, рече Кејси Мекинон, потпретседател на производот во Ecobee. „На лесна употреба, На одличен дизајн, разноврсност и заштеда на водечки категории беа наши главни приоритети за време на развојот на Lite Ecobee3 и возбудени сме што потрошувачите ги доживуваат овие придобивки повеќе од кога било “.

Лансирањето на Ecobee3 Lite е придружено со а нова апликација за мобилни телефони Ecobee кои ќе бидат достапни за уредите Apple и Android. Апликацијата вклучува нов волшебник за инсталација, кој им нуди на сопствениците на куќи помош по чекор по чекор за инсталација и видеа кои го објаснуваат процесот.

Цена, достапност и компатибилност

Од 31 октомври 2016 година, комплетно новиот паметен термостат Ecobee3 Lite е достапен во САД, исклучиво во продавниците на Home Depot. Исто така, на Интернет на Amazon.com, HomeDepot.com, BestBuy.com и Ecobee.com. Во Канада, уредот е достапен исклучиво на Ecobee.com. Ecobee3 Lite е дизајниран да биде компатибилен со 95 проценти од системите системи за греење и ладење. За да се осигурате дека Ecobee3 Lite ќе работи во вашиот дом, посетете ја ecobee.com/compatibility. За сега, нема прогноза за достапност во Шпанија, Затоа, не е загарантирано дека тие ќе работат со шпански системи, ниту може да се знае приближен датум на кој можеме да го најдеме во продавниците.

За Ecobee

Ecobee Inc. најпрво го претстави светскиот паметен Wi-Fi термостат и им помогна на милиони потрошувачи да живеат подобро и да заштедат повеќе. Со воведувањето на Ecobee3, компанијата доби пофалби за својата „сонда за простории“, пионерска технологија која носи удобност во просториите кои имаат најголема важност. Ова му овозможува да стане најпродаваниот паметен термостат на пазарот и да го постигне # XNUMX Навигантното место за паметни термостати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кеко onesонс dijo

  „Цена, достапност и компатибилност“

  А цената ???