Eve HomeKit, порано познат како Elgato, лансира 3 нови производи

Од Актуалидад Ајфон, нашиот колега Луис Пади Padа ви покажува, скоро неделно, скоро сите производи компатибилни со HomeKit кои излегуваат на пазарот, производи од различни брендови и за сите буџети. Пред неколку месеци поделбата Ева Елгато го смени името во Ева HomeKit. Од оваа промена на името, три нови производи се појавија на пазарот.

Откако компанијата го смени името во јуни, работи на три нови уреди за да ги задоволи потребите на корисниците кои се одлучиле предадете му се на HomeKit за да управуваат со своите домови и на тој начин да може да ги контролира од далечина преку Siri, iPhone, iPad или дури и Apple Watch.

Лесна лента од ева

Eve Light Strip е лента со LED диоди долга два метра што нуди осветлување на 1.800 лумени. Овој тип на LED светлосни ленти, тие можат да се здружат се додека не достигнат максимална должина од 10 метри. Цената во САД, ја чекаме цената што ќе треба да ја достигне Европа, е 79,95 американски долари.

Прекинувач за светло на Ева

Овој уред е прекинувач дизајниран за европскиот пазарбидејќи врските и димензиите на кутијата не се исти како во САД. Овие прекинувачи се компатибилни со другите паметни прекинувачи и тоа е една од најдобрите опции за контрола на светлата, освен светилките, во нашиот дом. Неговата цена е 99,95 американски долари, чекајќи да ја знаеме цената во Европа.

Лента за напојување Ева

Eve Power Strip е продолжен кабел со три индивидуални врски, направени од алуминиум, со класичен дизајн и кој ни овозможува да знаеме во секое време, колкава е потрошувачката на секој од поврзаните уреди до оваа лента. Во моментов, ова е единствениот производ за кој цената не е објавена, па ќе мора да почекаме да видиме дали се вклопува во нашите буџети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.