FitBit ја претставува својата нова палета на носливи уреди, вклучително и GPS часовник

Полнење Fitbit

Fitbit беше еден од пионерите во светот на носените уреди и тоа и овозможи на компанијата да стекне искуство во сектор кој цвета. Доказ за тоа е новата палета на уреди за носење што тие ги претставија и меѓу кои наоѓаме две нараквици и часовник со GPS, одговарајќи на комерцијалните имиња на Полнење, полнење HR и пренапон.

Со овие нови производи, FitBit сака покријте ги потребите на секој поединечен корисник И, тоа е дека иако има такви кои се задоволуваат со нараквица што ги следи чекорите и спиењето, има и побарувачка јавност која треба редовно да ги бележи отчукувањата на срцето или патот по кој обично практикуваат спорт

Полнење и полнење на човечки ресурси за FitBit

https://www.youtube.com/watch?v=iVdsBo1GDN4

Нараквица Полнење за FitBit Тоа е природна еволуција на претходната генерација на овој производ, опремувајќи го со батерија што трае до седум дена и малку изменет дизајн. Како добро погодно за носење, новото полнење FitBit ќе ги запише чекорите што сме ги направиле, подовите што сме ги искачиле, поминато растојание и потрошени калории. Спиењето се снима и автоматски, без потреба да се внесува „режим на мирување“ на нараквицата како што е случај со другите конкурентни производи.

Сите податоци што ги бележи нараквицата FitBit Charge може да се прегледаат преку вашите OLED дисплеј мала потрошувачка што може и совршено да се чита на отворено. Овој екран исто така ќе прикаже известувања од нашиот iPhone, како што е идентификаторот на лице кое не повикува, нешто што е исто така придружено со вибрирачко предупредување.

Се разбира, FitBit Charge е водоотпорен и има цена од 130 долари.

Ако обично редовно спортуваме, сигурно повеќе нè интересира верзијата Полнете човечки ресурси на оваа нараквица која покрај сите погоре наведени, нуди и а сензор за отчукување на срцето интегриран што ги регистрира нашите пулсирања континуирано.

Во овој случај, траењето на батеријата се намалува на пет дена и неговата цена се зголемува до САД долар 149,95. FitBit Charge HR ќе биде достапен во текот на првите месеци од 2015 година.

FitBit Пренапон

Ако сакаме нешто уште поцелосно, FitBit Surge станува идеално решение за најсложените. Станува збор за часовник фокусиран на спортска пракса кој вклучува а GPS приемник, нешто што ви овозможува да водите сметка за нашата позиција долж една рута и да пресметувате растојанија или брзини со поголема прецизност. FitBit Surge има повеќе сензори што го прави многу комплетен производ: акцелерометар со три оски, жироскоп, компас, сензор за амбиентално светло, GPS приемник и монитор за отчукување на срцето.

FitBit Surge исто така ќе има некои типични карактеристики на паметен часовник, што ќе ни овозможи да знаеме кога имаме дојдовен повик или контролирајте ја репродукцијата на музика од самиот часовник.

Можеби најдобро од сите, FitBit Surge има батерија која ветува а автономија до седум дена, прилично достигнување со оглед на неговите можности и поврзаност со кои може да се пофали. Би било потребно да се види под кои услови се постигнува неделата на траење на батеријата, но априори, на хартија се чини дека се надминува овој дел во кој повеќето уреди обично суспендираат.

Повторно, FitBit Surge ќе биде достапен во текот на првите месеци од 2015 година, иако за 249,95 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јансито02 dijo

  Ми се допаѓа неговиот дизајн и функционалност, тоа е токму она што ми треба, болно е што тоа ќе биде до 2015 година

 2.   sa dijo

  Ја купив нараквицата за активност Fitbit и навремено. За помалку од шест месеци тие мораа двапати да го променат и сè уште не работи како што треба, веќе го оставам како невозможен. Значи, ако овој нов производ е како флексибилна, тотална катастрофа, само треба да ги разгледате форумите за да ги видите впечатоците на корисниците.