GE подготвува неколку LED сијалици компатибилни со Apple HomeKit

Светилки ГЕ

La Платформа на Apple HomeKit Сè уште не полетал, но малку по малку, сè повеќе производители одлучуваат да ја поддржат посветеноста на „Епл“ за револуција во светот на автоматизација на домот. Компанијата ГЕ ги објави своите намери да лансира серија паметни ЛЕД сијалици благодарение на кои можеме да го подобриме квалитетот на спиењето.

Како прават ge светилки да интервенираме кога спиеме? Сè е поврзано со количината на сина светлина (нејзината бранова должина) што телото ја апсорбира секој ден, особено во активности како што се пред компјутер, користење на iPhone или кој било друг електронски уред. Сината светлина ги спречува нашите тела да создаваат мелатонин, хормон за спиење, и тука влегуваат ГЕ сијалиците.

Светилки ГЕ

Со овој електричен извор на светлина 30 минути пред спиење и 30 минути по будењето, ние го промовираме природниот циклус на телото да спие или да се разбуди. Не смееме да заборавиме дека светлината директно влијае на нашето расположение, така што овој тип на производи, покрај тоа што осветлува со своите 900 лумени во својата најмоќна верзија (11W), придонесува и за подобрување на квалитетот на животот без да забележиме.

Првите модели на LED светилки компатибилни со системот Apple HomeKit се очекува да бидат достапно подоцна оваа година. Неговата цена сè уште не е откриена, но се претпоставува дека е висока. Паметните LED светилки сè уште треба да паѓаат многу во цената и што е уште поважно, да ги подобрат нивните перформанси бидејќи огромното мнозинство од оние што се продаваат денес нудат недоволна моќност за осветлување на просторијата како што треба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.