GoPro Hero4 Session одлично се спојува со вашиот iPhone

gopro-4-сесија Најпознат производител на акциона камера, GoPro претстави една од своите многу помали фотоапарати. Со името на Hero4 Session, новиот предлог GoPro е камера која е 50% помала и 40% полесна отколку претходната генерација на Hero4. Без сомнение, ценето е дека нешто што ќе нè придружува кога спортуваме, на пример, не е преголем товар.

Сесија Hero4 е способен да снима видео со висока резолуција на 1440p, 720p и 1080p и фотографира 8 мегапиксели. Неговата мала големина се должи, меѓу другите причини, и на фактот дека неговиот водоотпорен дизајн не бара заштитен случај.

Благодарение на помалиот дизајн, се разбира, тој е исто така многу полесен за употреба. Само со кратко притискање, фотоапаратот се вклучува и започнува автоматски да снима. Ако печатот е долг, тој се вклучува и започнува снимање на Timelapse (неколку фотографии по ред одделени со X секунди). Со друго притискање ја зачувуваме содржината и ја исклучуваме камерата.

Корисниците на IOS исто така можат да користат апликацијата GoPro благодарение на Hero4 Session има вградена WiFi. Од апликацијата можеме да ја користиме камерата и сите нејзини функции од далечина, па дури и да видиме што се случува во живо. Читајќи го второто, неизбежно е да се сети на ум дека би било убаво да можете да го користите сето ова со Apple Watch, нешто што во моментов не е достапно. Можеме да гледаме и фотографии и видеа и да ги копираме директно на iPhone или iPad.

GoPro Hero4 Session ќе биде достапна од 12 јули од некои продавници или од нејзината официјална страница И покрај малата големина, тој ќе биде целосно компатибилен со постојните држачи и додатоци на GoPro. Неговата цена, несоодветна за секој џеб, ќе биде 429.99 €. Ве оставаме со промотивното видео на камерата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марко Андрес Бело dijo

  Црно гледајте ја Андреа Гарсон Сепулведа

  1.    Андреа Гарзон Сепулведа dijo

   Тоа е одлично

 2.   Карлос Марио Роперо dijo

  Дали знаете која е цената?

 3.   Оскар Лиал Дијаз dijo

  Алваро Родригез колку е убав

 4.   Алваро Родригез dijo

  Иста цена како среброто мислам, но тие му даваат полоши перформанси.
  НЕМИ МЕ МИ ОСКАР ЛИЛ ДИАЗ !!!!

 5.   Едгар Гарсија dijo

  Хуан К Васкез

 6.   Трако dijo

  Која мода е тоа да се ставаат имиња во коментарите?
  Не ми е јасно

 7.   Слика на зачувачот на Рафаел Пазос dijo

  Што има, дали ги запишувате имињата во POXI? Затоа што сега се чини дека е мода да се кажат имињата ... се чини дека тие поминуваат ролна ...