GT Racing 2: The Real Car Experience се ажурира со нови автомобили

GT Racing 2

Игри со автомобили во App Store се една од најбараните категории поради големиот број преземања кои се направени во други игри од ист тип како што се Real Racing 2, Asphalt 8: Airborne ... Пред некој ден истражувајќи ја App Store, најдов игра со автомобили наречена GT Racing 2: The Real Car Experience, името ми се чинеше малку чудно, затоа решив да го инсталирам. И јас бев зачуден од квалитетот на некои графики, и покрај тоа што не беше толку добра игра како Real Racing 2 HD, Има одредени работи што ме пленеа и морав да ги чувам во папката «Игри».

Најголемото ажурирање на GT Racing 2, детално

Како што велев, GT Racing 2: The Real Car Experience е игра достапна на App Store, која, како што прочитавте, е ажурирана во верзија 1.3.0. Може да се каже дека тоа е најголемото ажурирање што ја поминало историјата на играта затоа што има многу нови функции што се вклучени:

 • Нови автомобили: Вклучени се нови автомобили како што се: Форд Мустанг, Мерцедес Без А2015 АМГ 45 и Нисан Датсун 260З од 1974 година. Што е со изборот на еден од овие легендарни автомобили за трка?
 • Лиги и бонуси: Кога доминирате во лигата, можете да добиете награди за да отклучите повеќе ставки од пописот. За да добиете бонуси, ќе мора да достигнете повисоки лиги, каде што се зголемува потребното ниво.
 • ЛШ: Лига на лиги, каде што се наоѓаат само најдобрите возачи на GT Racing 2, дали сте во оваа лига? Опуштете се ако не сте, бидејќи резултатите се ресетираат секоја сезона.
 • Нови предмети
 • Стара класификација: Старата класификација што ги нарача сите играчи на ГТ Рејсинг е вратена, дали повеќе го сакате ова од онаа што беше претходно?
 • Подобрена продавница за автомобили
 • Поврзете се со Gameloft: Запознајте се со трендовите на моментот, како и со новостите од Gameloft или дури GT Racing 2 пред некој друг со Gameloft Connect.
 • Нов јазик: Традиционален кинески.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.