HBO ќе пристигне во Шпанија оваа година

HBO

Долги години, loversубителите на серии чекаа пристигнување на квалитетна услуга на шпанска територија со која ќе уживаат во нашите омилени серии без прибегнување кон други средства ... Movistar беше првиот што вклучи широк каталог на американски серии во својот сервис Movistar TV, достапен само за клиентите на компанијата. Пред крајот на годината, Нетфликс слета во Шпанија со доста прифатлив каталог, имајќи предвид дека дел беше во сопственост на ТВ Мовистар поради договорите што претходно ги имаше постигнато, но дека откако ќе завршат тие ќе се вратат на Нетфликс.

Денес се разбудивме со веста дека HBO ќе ја донесе својата услуга за стриминг во Шпанија истата година, дури и пред другите европски земји, спротивно на она што се случи со Нетфликс каде Шпанија беше една од последните земји што можеше да ужива во оваа услуга, која не само што нуди ТВ серии, туку исто така нуди широк спектар на филмови без да плати евра повеќе за да ги гледате, за разлика од стриминг видео услугите достапни во Шпанија пред да пристигне Нетфликс.

Во моментов не знаеме кога ќе биде достапно и кај нас исто така не ги знаеме цените што ќе ги понудат но многу е веројатно дека тие се многу слични на она што корисниците во нордиските земји моментално го уживаат, 10 евра месечно. Кога ќе започнат преносите на HBO во Шпанија, сите серии што во моментов можат да се гледаат на различни телевизиски канали во Шпанија ќе станат исклучиво достапни на таа видео платформа за стриминг, освен со платформите со кои претходно има потпишано договори како што е „Ова е случај на ТВ Мовистар.

Имајте го предвид каталогот на HBO, можеме да ги најдеме Game of Thrones, Girls, The Leftovers, но исто така и серии веќе завршени како The Sopranos. Што повеќе HBO исто така ќе прикажува содржини од други производствени компании како Showtime од кои преференцијално ги купува своите права за емисија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.