HiRise 2, најразновидната основа за полнење за вашиот iPhone и iPad

хиризе-2-10

Twelve South штотуку ја обнови својата позната и високо препорачана основа за полнење HiRise за iPhone и iPad, и тоа го прави со нов, помал дизајн, но одржувајќи го квалитетот на материјалите и разноврсноста што отсекогаш ја карактеризираат оваа одлична основа за полнење. После неколку години со оригиналната база HiRise и по тестирањето на новиот модел, тоа е без сомнение многу попрактична основа што ќе изгледа совршено на бирото покрај вашиот компјутер или на вашата ноќна маса, и што работи и за секој молњав уред . Целосниот преглед подолу.

хиризе-2-01

Веќе неколку години се користи приклучокот за HiRise со мојот iPhone и iPad, и покрај тоа што пробав многу различни докови, јас секогаш се враќав на овој класик во доковите на iPhone. Можност за користење на секаков вид футрола и можност за поврзување на iPhone со основата без да мора да го отстраните, и задната поддршка што ви овозможува да го поставите вашиот iPad со 7,9 или 9,7 инчи без страв дека приклучокот Молња ќе претрпи штета. утврдувајќи ги причините за тоа. Новата база HiRise 2 ги одржува овие карактеристики, а згора на тоа ја подобруваат така што ја прават помала, но истовремено и потешка, давајќи поголемо чувство на робусност.

хиризе-2-05

Дали сте од оние кои користат дебели заштитни навлаки? Нема проблем, бидејќи совршено се прилагодува на секој случај што го носите на вашиот iPhone. Од една страна, приклучокот Lightning има три различни адаптери кои ви овозможуваат да го истакнете повеќе или помалку, така што без разлика дали сте од оние кои сакаат да го носат iPhone голи или да го сторите тоа со густа футрола, вие нема имаат најмал проблем. Менувањето на адаптерот е побрзо отколку да се отстранат многу капаци и не ви требаат никакви алатки за да го направите тоа.

хиризе-2-06

Задната поддршка е исто така прилагодена, така што дебелината на капакот не претставува проблем. Ова беше еден од аспектите што се подобруваат во однос на оригиналната основа, бидејќи порано беше потребно да се користат алатки за расклопување и беше исто така макотрпно, но во оваа база HiRise 2 се прави за неколку секунди благодарение на тркалото што ги наоѓаме во делот задниот дел на основата. Олабавете го тркалото, лизнете го држачот, затегнете го тркалото ... за неколку секунди сè што е совршено прилагодено.

хиризе-2-08

Основата вклучува три различни адаптери за да му даде подолг или пократок конектор на Lighning, но не само тоа, туку доаѓа и со свои кабли за полнење и синхронизација. Во полето ќе најдете Lightning-USB кабел и уште еден microUSB-USB, така што ако го промените паметниот телефон нема да мора да ја менувате основата. Секој оригинален кабел на Apple работи и за основата, нема да има проблем ако кабелот што доаѓа со основата во неговото поле се расипува. Ако не сакате да го донесам кабелот, можете да изберете нормален модел и да заштедите 20 долари.

hirise-бои

Основата HiRise 2 е достапна во 3 бои: бела, сребрена и мат црна, последната е совршена за новиот мат црн iPhone 7, кој има толку голем успех. Цената зависи од финишот што го избравте:

 • HiRise 2: 39,99 УСД (не вклучува кабли за полнење)
 • HiRise 2 DeLuxe: 59,99 УСД (со молња и microUSB кабли)

Белиот модел е достапен само во финиш на DeLuxe, другите два модели (сребрено и црно) може да се добијат во двата завршница. Во моментов достапен само на официјалната веб-страница на Twelve South, но тие наскоро ќе пристигнат во Амазон, каде што можете да ги најдете претходните модели.

Мислење на уредникот

Дванаесет јужни HiRise 2
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
39,99 a 59,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Одлични завршни работи и материјали
 • Нема потреба од алат
 • Прилагодлив за секој случај
 • Важи за iPhone, iPad и кој било уред за молња
 • Екстраполирај задна поддршка ако е потребно
 • Помал и потежок

Contras

 • Не може да се отстрани iPhone со една рака
 • Бела боја е достапна само во финишот DeLuxe

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел dijo

  Па, ми изгледа погрдо од стапало и има и слаб квалитет (барем на фотографиите). Патем, дали не сме се согласиле дека како што пишува «aipad» да не се става и ipad туку и iPad

  1.    Луис Падилја dijo

   Точно, но обичај ги прави овие работи ... исправени

   Во врска со она што го зборувате со слаб квалитет, можам да ви гарантирам дека не е така. Претходниот ми траеше неколку години, а овој се надевам дека ќе трае уште подолго.