HiRise Duet, наполнете ги вашите iPhone и Apple Watch со стил

хиризе-дует-2

Сезоната на празници се приближува и брендовите ги започнуваат своите промовирања навремено, за да можеме беспрекорно да ја ажурираме нашата листа на подароци, а додатоците дизајнирани специјално за нашите уреди на Apple се идеални за пишување на нашето писмо до Дедо Мраз или тројцата кралеви. Дванаесет југ не сакаше да ги пропушти овие забави и само нè научи неговата нова база за полнење за Apple Watch и iPhone, модификација на нејзината успешна база HiRise што е посветена како и секогаш на едноставност и добар дизајн за полнење на нашите два најлични уреди без да се судриме со украсот на нашата куќа.

хиризе-дует-3

Во оваа прилика, дополнително, нема да морате да ги ставате каблите, бидејќи во основата се наоѓа приклучокот „Молња“ за „Ајфон“ и магнетскиот полнач за „Епл часовник“, што покрај тоа што ќе ни заштеди пари со тоа што не мора да купувате нови кабли, основата постигнува многу повнимателен изглед имајќи единствен кабел што се поврзува со нашиот приклучок. Како што можете да видите на сликите, Apple Watch се потпира на основата на HiRise Duet, на кожа со врвен квалитет што ќе се грижи за нежната површина на нашиот часовник.. Веднаш на врвот ќе го одмори iPhone-от. Овој необичен дизајн му овозможува на Apple Watch да го користи својот „Nightstand Mode“ за да го користи како будилник, но бара доколку користите „затворен“ каиш, да се грижите за редоследот по кој ги поставувате уредите: прво на Apple Watch, а потоа и на iPhone.

хиризе-дует-1

Новата база HiRise Duet од Twelve South станува идеален придружник за нашата ноќна маса, дозволувајќи им на нашите уреди да се полнат навечер и исто така да зафаќаат многу малку простор. Основата е тешка, што го олеснува отстранувањето на iPhone со една рака, како и нудење добра стабилност на основата. Се разбира, покрај вашиот iPhone можете да го поврзете iPad Mini или дури и 9,7-инчниот iPad Pro. Достапен е на веб-страницата „Дванаесет Југ“ за 119,99 американски долари во една боја, и се надевам дека наскоро ќе стигне и до другите продавници како што е „Амазон“., каде Дванаесет Југ има широк каталог на производи. За повеќе информации и директно купување, можете да ја посетите овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.