Поевтин HomePod и MacBook Air плус iPad Pro со Face ID

Пред неколку минути ви кажавме како зборуваа гласините нов iPad Pro со Face ID за овој WWDC во јуни, порано отколку што не навикна Apple во последните години. Но гласините продолжуваат и на оваа вест мора да се додаде можноста дека пред крајот на годината компанијата лансира нови производи со подостапни цени.

Поточно, зборуваме за ево HomePod, звучникот на Apple и нов MacBook Air, обајцата со намалени цени во споредба со сегашните модели. И двата производи би пристигнале пред крајот на годината и исто така може да се претстават на WWDc 2018 непосредно пред летото.

Следејќи ја стратегијата од последните години, Apple би лансираше нов звучник поевтин од сегашниот HomePod. Тоа би бил звучник исто така компатибилен со Siri кој би имал помала големина и со добар квалитет на звукот, но не на нивото на сегашниот модел. И покрај добрите критики добиени од HomePod, и дека неговата цена е на ниво на другите квалитетни модели и уште поскапа, Сместено е во опсег што прави многу корисници да не размислуваат за нејзино стекнување. Попристапен модел дури и на сметка на понизок квалитет може да има поголемо прифаќање кај корисниците.

Гласините за најприфатливиот MacBook Air постојат веќе подолго време. Модел помеѓу 799 и 899 долари, пониска цена од сегашниот модел, а тоа би помогнало да се зголеми продажбата на лаптоп за помеѓу 10 и 15% според аналитичарите Покрај овој лаптоп и звучникот, многу се зборуваше и за iPad 2018 поевтин од моделот 2017, кој веќе беше најевтиниот таблет што Apple го лансираше досега. За да се стави крај на лансирањето на „продажбата“, потребно е да се додаде претпоставениот 6,1-инчен iPhone со LCD екран што би бил во понизок опсег на цени на iPhone X и претпоставениот iPhone X Plus што би ги лансирал на крајот на годината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.