Horipad Ultimate, ново контролно копче за Apple TV и iOS

Хорипад

Кога Apple ја лансираше својата MFi програма за контролори за видео игри, производителите само срамежливо се обложуваат на тоа. Малкумина одлучија да направат додатоци од ваков тип за iPhone и iPad, а малкумина што се појавија имаа и малку ладни критики, далеку од тоа дека нудат искуство слично на конвенционалните контроли на конзолите за игри. Но, доаѓањето на „Епл ТВ“ ги смени работите и се ослободи треската од игрите за овој нов уред на „Епл“. На сега класичниот SteelSeries Nimbus кој добива толку добри критики, сега можеме да го додадеме Horipad Ultimate, ново контролно копче што може да ги убеди гејмерите дека Apple TV е платформа за видео игри што треба да се земе предвид.

Со две аналогни контроли, класичниот D-Pad, четири акциски копчиња напред и други четири напред, не ви недостасува ништо што ви треба за да се справите со најсложените игри. Има батерија на полнење до 80 часа и конектор за молња да може да го користите кабелот за полнење на кој било од вашите уреди со iOS или оној што доаѓа со Apple TV за далечинскиот управувач Siri. Неговиот дизајн и материјали се, според првите прегледи, од прво ниво и совршено се прилагодува на вашите раце за да се постигне добра контрола на вашите видео игри.

Хорипад-2

Тоа е првата вистинска алтернатива на SteelSeries Nimbus и за перформансите и за добрите критики, и иако во моментот е достапна само во американската продавница „Епл“, се предвидува дека нема да потрае долго за да стигнат до другите онлајн продавници ширум светот и Apple Physical продавници за оваа божиќна кампања. Неговата цена е иста по која се продава SteelSeries Nimbus, 49,95 УСД, значи Се очекува дека во Шпанија и другите земји ќе ја задржи истата цена, 59,95 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.