HTC Grip, GPS-тракер за активности што се компатибилни со iPhone

HTC го претстави својот нов HTC Grip, нараквица за активност компатибилна со iPhone која се издвојува по тоа што нуди GPS конекција и е дизајнирана заедно со Under Armour, добро позната марка за спортска облека, која неодамна ги купи апликациите MyFitnessPal и Endomondo.

Покрај тоа што има GPS поврзаност, оваа нараквица нуди 1,8-инчен закривен екран и панел PMOLED во кој покрај податоците поврзани со нашата активност, можеме да ги прегледуваме и известувањата за iOS. Што се однесува до спортовите со кои ќе биде компатибилен, според HTC можеме да го користиме за пешачење, трчање, возење велосипед или да се биде во теретана, што го прави еден од најпознатите разноврсни. Исто така е водоотпорен, може да се потопи на длабочина од еден метар 30 минути. HTC Grip

 

Во однос на автономијата, батеријата од 100 mAh што вклучува HTC Grip ветува дека ќе трае до 2,5 дена со нормална употреба, бројка што е намалена на пет часа ако имаме активиран GPS за да ја снимиме трасата на нашата обука.

Следбеникот за активности на HTC Grip ќе биде достапен од пролет во три различни големини за цена од 199,99 долари.

Лично, ми се допаѓа HTC Grip и иако неговата цена е опасно блиска до онаа на паметните часовници, Ми се допаѓа идејата дека HTC го направи овој производ компатибилен со iPhone. Се надеваме дека повеќе брендови ќе забележат и ќе ги направат своите следниви носливи компатибилни со iOS и не само со Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Дејвид dijo

    Ми се чини дека времетраењето од 5 часа во режим на GPS е доста негативен аспект.