IOS 14: Главни вести за iPhone

Apple веќе не запозна со iOS 14 и во ова видео ги анализираме главните новини што премиерно ќе ги прикажеме на нашиот iPhone: графички контроли, библиотека на апликации, пораки, преведувач, клипови ...

iOS 14 конечно ќе ни донесе многу нови функции и естетски промени на нашиот iPhone. Ги анализираме сите овие промени во ова видео по тестирањето првата бета верзија на iOS 14 што сега е достапно за развивачите:

 • Додатоци: различни големини, лесно инсталирани и редени, со интелигентна функција што ви покажува што треба да гледате постојано.
 • Библиотека со апликации што ви овозможува автоматско организирање на сите инсталирани апликации без да ги поставувате на почетниот екран.
 • Неинтрузивни повици, по пат на известување
 • Сири помалку наметлив и со подобри одговори
 • PiP видеа видливи насекаде на нашиот iPhone
 • Клипови, што ви овозможува да користите апликации без да ги инсталирате
 • Пораките сега ви овозможуваат да закачите разговори, да одговарате на специфични пораки, да ги споменувате корисниците и да ја менувате фотографијата на групниот разговор. 
 • HomeKit, со мали промени во дизајнот, нови копчиња во контролниот центар и нови функции за HomeKit Secure Video. 
 • Апликација за превод што ви овозможува да преведувате пишан и говорен текст

И има долг список на други функции кои сè уште не се достапни или што ќе ги анализираме на други видеа подоцна, како што се нови функции за пристапност, козметички промени во CarPlay, можност за отворање на вашето возило (доколку е компатибилно) со користење на CarKey со вашиот iPhone, пребарување мотор Emojis на тастатурата, подобрувања во AirPods кои сега автоматски се пренесуваат на уредот што го користите, подобрувања во апликацијата на камерата со контрола на експозицијата и помош на гироскопот во Ноќен режим ... Малку по малку ќе ги анализираме сите овие новости и многу повеќе за да знаете во длабочина сè што ќе ни донесе iOS 14.

Доколку сакате да ги видите сите видеа на iOS 14, iPadOS 14, CarPlay, watchOS 7, macOS Big Sur и други новости што ќе ги објавиме на нашиот канал, претплатете се преку овој линк да добиваме известувања секој пат кога поставуваме ново видео


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос dijo

  Како можам да ја поставам поштата стандардно? Веќе ја деинсталирав поштата и не знам како да ја направам искра како стандардна услуга

  1.    Луис Падилја dijo

   Сè уште не е можно