iOS 15.6 Beta 2 пристигнува како увертира на iOS 16

Бета, софтверските тестови и анализи не престануваат и покрај близината на WWDC 2022, кој ќе се одржи следната недела, почнувајќи од 6 јуни и ќе трае цела недела. Сепак, како што добро знаете, првиот ден кога ќе излезе на виделина најважниот аспект на конвенцијата, новите оперативни системи на Apple.

Apple штотуку ја објави втората бета верзија за програмерите на iOS 15.6, една од последните верзии на iOS 15 што ќе ја објават. На овој начин, системот ќе созрева додека не ги достигне најновите нивоа на развој пред да биде наследен од iOS 16.

Иако повеќето од новите функции на iOS 15.6 Beta 2, чија изградба е идентификувана како 19G5037d, остануваат во оптимизација и перформанси, познато е дека овој тип на верзија го подготвува теренот за доаѓањето на новото ажурирање.

Заедно со iOS 15.6 Бета 2 дојде и macOS 12.5 бета 2 (изградба 21G5037d), tvOS 15.6 бета 2 (изградба 19M5037c) и watchOS 8.7 бета 2 (изградба 19U5037d). Секако, да не заборавиме дека во моментов зборуваме за бета-верзии за програмери, а не за јавни верзии на бета, иако нема да бидеме изненадени ако јавната верзија ќе биде видена утре, среда, како што веќе се случи во други прилики. .

Во меѓувреме, нема друг избор освен да продолжиме да го чекаме пристигнувањето на WWDC 2022, иако според гласините што ги нудат главните аналитичари, најверојатно нема да бидат додадени „иновативни“ функции, туку оптимизација на системот што им овозможува на корисниците искористете ги подобрите предности на хардверските перформанси и секако додајте нови функции кои сигурно ќе бидат ограничени на најновите уреди од компанијата од Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.