Aukey претставува 5 нови паметни полначи за iPhone и MacBook

Динамичко детектирање на Aukey

Пред две години, Apple го усвои брзо полнење на iPhone, како безжично полнење, кога повеќето производители на Android веќе го нудеа тоа подолго време. Сепак, и покрај понудата на систем за брзо полнење, полначот се смени дури по лансирањето на iPhone 11 Pro со цел да го искористи тоа.

И iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max доаѓаат со a 18W брз полнач, одлука што требаше да се донесе претходно, но сите знаеме каков е Apple. Ако не планирате да го обновите вашиот iPhone за палетата Pro, барате нов полнач со неколку порти или сте го изгубиле оној што го имавте, опциите што ни ги нуди Aukey се најдобри на пазарот.

Купувањето полнач не е лесна задача и мора да му посветиме малку време на тоа, ако не сакаме да се вознемириме. И велам дека не ми се допаѓа, затоа што ако ги избереме полначите на Кинезите, повеќе од веројатно е дека со текот на времето, полначот и нашиот уред ќе престанат да работат.

Исто така, ако сакате искористете го брзото полнење на iPhone, опциите што доаѓаат од исток се уште поопасни. Aukey ни носи нов опсег на полначи со функцијата Dynamic Detect, функција што е одговорна за давање на целата моќност на полначот на портите што се користат.

Функција за динамичко откривање ја оптимизира дистрибуцијата на енергија на портите за полнење, така што полначот нуди вкупна моќност од 30W во сите приклучоци што ги има, се додека имаме поврзано само еден уред. Ако поврземе две, моќноста на полнењето ќе се распредели според ова утврдено во полначот.

Со пример ќе ги разбереме полесно. Ако имаме полнач со две порти за полнење, USB-C 18W и USB-A 12W, полначот има вкупна моќност од 30W, но во реалноста може да понуди само максимална моќност од 18W, дури и ако се користи само приклучокот поголема моќност. Со Dynamic Detect ова не се случува бидејќи полначот може да додели 30W на сите порти кога се користи само една порта.

Оваа нова карактеристика на полначите на производителот Aukey се наоѓа и во полначите на производителот од 30W и 60W. Подолу ви ја покажуваме целата понуда на Aukey полначи со Dynamic Detect моментално достапни на пазарот.

Паметни полначи Aukey со динамички детектор

Aukey PA-D1 30W

Ауки ПА-Д1

Полнач од 30w со функција за динамичко откривање, со две излезни порти: USB-C и USB-A. Со моќност од 30W можеме да полниме кој било уред компатибилен со брзо полнење за помалку време, било да е тоа iPhone или кој било друг компатибилен паметен телефон. Исто така е компатибилен со Nintendo Switch и MacBooks, иако не е најдобра опција. 3oW полначот на Aukey со Dynamic Detect има а цена од 30,99 евра.

Не се пронајдени производи

Aukey PA-D2 36W

Ауки ПА-Д2

Ако во нашиот дом веќе ја усвоивме USB-C конекцијата во сите уреди, моделот Aukey PA-D2 може да биде најдобрата опција за разгледување. Овој полнач ни нуди а 36W напојување преку две USB-C порти.

Овој модел е компатибилен со кој било уред што поддржува брзо полнење, покрај Nintendo Switch и MacBook Air, иако како и во претходниот случај, времето за вчитување ќе биде подолго. На Aukey PA-D2 е со цена од 32,99 евра.

Не се пронајдени производи

Aukey PA-D3 60W

Ауки ПА-Д3

Ауки ни го става на располагање полначот PA-D3, полнач што ни нуди а 60W напојување преку две порти: USB-C и USB-A. Ако ги користиме обете порти заедно, товарот ќе се распредели на следниов начин: 45W за USB-C и 15W за USB-A. Ако користиме само порта за полнење USB-C, моќноста што ќе ни ја понуди ќе биде 60W.

Благодарение на моќноста од 60W, можеме да ја користиме за полнење на нашиот MacBook без проблеми, нешто што не се случува со претходните модели. Полначот од 60W на Aukey е со цена од 49,99 евра на Амазон.

Не се пронајдени производи

Aukey PA-D4 60W

Ауки ПА-Д4

El Aukey PA-D4 ни нуди единствена USB-C врска и моќност од 60WИдеална моќност не само за полнење на вашиот MacBook Air, туку ви овозможува и полнење на MacBook Pro на посветен начин, претставувајќи одлична алтернатива на официјалниот полнач за MacBook што ни го нуди Apple.

Можеме да го користиме и за полнење на нашиот iPhone, паметен телефон компатибилен со брзо полнење, Nintendo Switch ... 4W Aukey PA-D60 има цена од 34,99 евра на Амазон.

Не се пронајдени производи

Aukey PA-D5 60W

Ауки ПА-Д5

Aukey PA-D5, е моделот што го комбинира најдоброто од сите претходни модели, бидејќи ни нуди а 60W напојување преку две USB-C порти. Ако користиме само една порта, моќноста што ја нуди полначот е максимална, што е 60W. Но, ние го користиме заедно, моќта на полнење се дистрибуира 45 / 15W.

Овој полнач е идеален за редовно наплаќајте ги нашите MacBook / MacBook Pro и ако исто така имаме потреба да го полниме нашиот iPhone, iPad или кој било друг компатибилен паметен телефон со брзо полнење. Aukey PA-D5 има тежина од 181 грам и димензии од 11 × 7,5 × 3,5 mm. На Амазон има цена од 59,99 евра,

Не се пронајдени производи

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.