IPhone 14 може да достигне простор до 2 ТБ

Apple iPhone 14

Пред една недела имаме iPhone 13 меѓу нас и веќе има многу информатори што го гледаат iPhone 14. Овој уред најверојатно ќе ја види светлината во главниот збор од септември 2022 година и денес има многу гласини што го опкружуваат. Последниот е во врска со капацитети за внатрешно складирање. IPhone 13 Pro нуди до 1TB простор за складирање на iPhone за прв пат. Сепак, гласините го сугерираат тоа iPhone 14 Pro може да понуди простор за складирање од 2 ТБ.

Големи капацитети за складирање на iPhone 14

Да се ​​потсетиме дека веќе има некое значајно истекување заедно со реални прикази што ги покажаа можните новини на iPhone 14. Многу гласини предвидуваат дизајн што ќе н make натера да се сетиме на профилот и елементите на iPhone 5. Меѓутоа, с still уште има малку информации за дизајнот. Она што е јасно и сите информатори се согласуваат е тоа iPhone 14 ќе донесе промена во дизајнот, а не во хардверот. Односно, ќе се направат промени на хардверско ниво, како што се камерите, но тоа нема да биде голема промена како што беше iPhone 13.

Изработете го iPhone 14

Најновите информации доаѓаат од раката на Mydrive, кинеска веб -страница, која го обезбедува тоа iPhone 14 Pro ќе има опција од 2 ТБ. До iPhone 13, максималната достапна меморија беше 512 GB. Меѓутоа, воведувањето на нови камери, системот ProRes или дури и 4K снимања со 32 fps направија снимените видеа да заземаат многу простор. Ова го натера да размисли за зголемување на просторот за складирање, нудејќи 1 ТБ како опција за задоволување на барањата на уредот.

Поврзана статија:
Onон Просер ги предвидува главните новитети на iPhone 14

Во случај на iPhone 14, складирањето и ќе се понудат до 2 модели на ТБ, двојно повеќе од максималниот модел за складирање на iPhone 13 Pro.Јасно е дека овој модел со максимален капацитет е фокусиран за професионална работа за кинематографери и филмаџии кои сакаат да го користат iPhone како друг визуелен ресурс. Бидејќи останува уште многу време, оваа информација може да варира, иако по линијата од последните години, не би било изненадувачки ако Apple го прошири својот простор ако уредите го бараат тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.