iPhone 14 ќе биде претставен на 7 септември

Изработете го iPhone 14

Веќе го имаме датумот на објавување на iPhone 14 според Марк Гурман: на 7 септември. Тоа е денот кога ќе ги видиме новите iPhone-и кои Apple ни ги подготви, покрај Apple Watch Series 8.

Во овој момент, нормално е дека Apple има речиси подготвено сè што се однесува на настанот за презентација на следните модели на iPhone и останатите уреди што ќе ги видиме како придружни на паметниот телефон на Apple. Ајфонот е сеуште, убедливо, водечки производ на компанијата не само затоа што е најпознат, туку и затоа што сочинува повеќе од половина од продажбата на Apple. Затоа настанот за презентација на телефон е еден од најочекуваните настани од година во година од медиумите и од љубителите на технологијата. Годинава очекувањата не се преголеми за сите околности кои ги засегаат големите производители на технолошки производи, но сепак се очекуваат важни вести во следниот iPhone 14, или барем кај iPhone 14 Pro.

Настанот за лансирање ќе се одвива преку стриминг, како што стана вообичаено од почетокот на пандемијата COVID-19. Различните вработени во компанијата кои учествуваат во презентациските видеа со недели ги снимаат различните сегменти кои ќе формираат уште една многу внимателна презентација на Apple. Во него не само што ќе ги видиме iPhone 14 и 14 Pro, туку и Apple Watch Series 8 со своите различни модели, вклучувајќи го и многу озборуваниот модел „Rugged“ кој е поотпорен и насочен кон поинтензивно спортско вежбање.

Датумот не е потврден од Apple во моментов, така што информациите би можеле да варираат, но Гурман тврди дека има внатрешни извори кои го потврдиле тоа. Ако настанот за лансирање се случи на 7ми, најнормално е тоа 16-ти истиот месец е кога iPhone излегува во продажба, со резервации кои започнуваат една недела претходно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.