IPhone 7 продолжува да го губи уделот на пазарот во Кина

iPhone 7 Плус

Кина е веројатно еден од повеќе пазари да се земат предвид, пазар во полн раст што според повеќе студии може да биде засенет само од индискиот пазар. Пазар со голема конкуренција во кој е доста тешко да се искористиш нов уред. И затоа денес ви донесуваме вести кои воопшто не треба да се допаѓаат во седиштето на Apple, тоа е поврзано со продажбата на iPhone 7 ...

И тоа е дека, аналитичарите на ИДЦ, експерти на азискиот гигантски пазар, потврдуваат а голем пад на продажбата на iPhone 7 што доведе Apple да биде петти производител на мобилни уреди во продажбата во рамките на кинескиот пазар. Не е добра вест за момците од Купертино ...

„IPhone 7 не е нов или привлечен, не придонесува за ништо што не може да се постигне со кинески смартфон што може да се купи во азискиот гигант за многу пониска цена од iPhone 7“, ова е она што момците од IDC го кажуваат и што би нè натерало да мислиме дека Кинеските корисници претпочитаат да се одлучат за паметни телефони од Oppo, Huawei или Vivo. Секако, како што ни е кажано, продажбата на iPhone 7 би била над продажбата на смартфоните Xiaomi. И тоа е дека на крајот да се биде во Кина во избегнувајте цени и тарифи за испорака, нормално е дека паметните телефони од кинеска марка се многу поконкурентни од уредите на Apple.

И покрај оваа лоша вест за момците од Купертино, можете да бидете сигурни, App Store на Apple е најчесто користената продавница за апликации во Кина, корисниците имаат доверба во квалитетот на апликациите и игрите што можат да се купат преку Apple App Store и очигледно знаат дека нивните податоци се многу побезбедни отколку во другите продавници за апликации од сомнителни креатори. Seeе видиме како реагира кинескиот пазар на Пристигнување на iPhone 8 или iPhone на XNUMX-годишнината, извештајот исто така потврдува дека падот на продажбата може да се должи и на очекувања со следниот Apple iPhone. Ќе видиме…


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.