iTunes сега е достапен на Microsoft Store, една година по објавувањето

Пред нешто помалку од една година, Apple и Microsoft објавија дека iTunes, софтверот што вСекој пат кога ќе ни овозможи да извршуваме помалку задачи со нашиот уред, ќе бидат достапни во Мајкрософт продавницата, продавницата за апликации на Мајкрософт и преку кои можеме да најдеме голем број апликации ослободени од вируси, малициозен софтвер и друг штетен софтвер.

Microsoft Store е практично иста како и Mac App Store, официјална продавница на двете компании каде што има сите апликации детално се разгледани, барем во теорија. Благодарение на пристигнувањето на iTunes на Microsoft Store, сите корисници кои треба да користат iTunes нема да мора да ја посетуваат веб-страницата на Apple во кое било време за да ја преземат најновата верзија.

На овој начин, продавницата за апликации на Мајкрософт, автоматски ќе се погрижи да нè извести кога треба да ја ажурираме апликацијатаНа овој начин, ќе избегнеме секој пат кога ќе ја отвориме апликацијата, да се појави порака со која ќе се предупредува дека се најде нова верзија што треба да ја преземеме да или да за да можеме да ја користиме апликацијата.

Оваа верзија е иста што во моментов можеме да ја најдеме преку веб-страницата на Apple, верзија што ќе продолжат да бидат достапни преку веб-страницата на Apple, за сите оние корисници кои немаат достапна продавница за апликации во нивната верзија на Виндоус, како што е Виндоус 7, оперативен систем кој продолжува да има значителен удел на пазарот, и покрај постојаните обиди на Мајкрософт да нè натера да го усвоиме Виндоус 10.

Верзијата е достапна во Мајкрософт продавницата, ни ги нуди истите ограничувања дека до сега наоѓавме во која можеме да преземаме од веб-страницата, верзија што не ни дозволува пристап до продавницата за апликации iOS, можеме да ја користиме само за правење резервни копии, пренесување музика, слики и непарно видео. Ако сакаме да ја искористиме верзијата што Apple продолжува да ја нуди со пристап до App Store, мора да ја поминеме следниот линк.

Преземете iTunes од Windows Store


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.